کد خبر: 3887506
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تأکید بر اینکه به جز موارد ضروری به هیچ‌وجه مردم از منازل خود خارج نشوند، افزود: انتظار داریم همشهریان امسال روز طبیعت در خانه بمانند و هشدار می‌دهیم به خاطر سلامتی خود و سایر همشهریان بیرون نیایند.

توجه مردم به هشدارها/ روز طبیعت در خانه بمانندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، عباسعلی درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امروز، 7 فروردین‌ماه، اظهار کرد: اگر همه در سطح ملی به وظیفه خود عمل نکنیم، خسارت جبران‌ناپذیری در انتظارمان است.

وی افزود: تعداد محدودی از مردم به هشدارها توجه نکرده و به دید و بازدید عید رفتند که این امر موجب شیوع بیماری و افزایش مبتلایان به کرونا شد.

درستی با تأکید بر اینکه به جز موارد ضروری به هیچ‌وجه مردم از منازل خود خارج نشوند، افزود: انتظار داریم همشهریان امسال روز طبیعت در منازل خود بمانند و هشدار می‌دهیم به خاطر سلامتی خود و سایر همشهریان بیرون نیایند چرا که این امر موجب سرعت انتشار ویروس و گسترش بیماری می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصریح کرد: اگر مردم به هشدارها توجه نکرده و ۱۳ فروردین بیرون بروند، کنترل بیماری از دست ما خارج شده و تجهیزات بیمارستانی و کادر درمانی جوابگو نخواهد بود و در آن صورت بسیار فاجعه آمیز خواهد بود و اگر تا کنون خدمات بیمارستانی با مشکل مواجه نشده به علت همکاری نسبی مردم است.

وی با بیان این که این بیماری هم اکنون در حال شعله‌ور شدن در آذربایجان‌شرقی است، افزود: ممکن است در روزهای آینده با عدم همکاری مردم شدت گسترش بیماری بیشتر از این هم بشود؛ ارگان‌های دولتی اگرچه مصمم هستند در خروجی شهرها جلوی مردم را بگیرند اما بهتر است مردم به صورت خودجوش در خانه بمانند تا به سلامت از این مرحله عبور کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: