کد خبر: 3901651
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز از برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگداشت ادبی استاد شهریار به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز خبر داد.

کنگره بین‌المللی بزرگداشت ادبی «شهریار» در تبریز برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز امروز، هشتم خردادماه در جلسه اساتید و صاحب نظران حوزه شعر و ادب از برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگداشت ادبی استاد شهریار به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز خبر داد.

وی ایجاد فضای فرهنگی جهت تبادل اطلاعات و صیانت‌ از فرهنگ بومی در مقابله با تهاجم فرهنگی ،الگوسازی ارزشمتد به ویژه برای جوانان علاقمند و مستعد و حفاظت از میراث معنوی و آثار بجا مانده از فرهنگ و ادب مناطق مختلف ایران، ایجاد همدلی همفکری میان هنرمندان، شاعران و پژوهشگران و تاثیر پذیری آنان از یکدیگر را از مهمترین دلایل طرح برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت ادبی استاد شهریار عنوان کرد.

حجت‌الاسلام حمیدی، بسترسازی برای به کارگیری متون ادبی در تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری، ظرفیت سازی برای توسعه صنعت توریسم استان با معرفی خانه موزه ادبی استاد شهریار کمک به پژوهش‌های ماندگار در زمینه آثار و زندگی استاد شهریار و معرفی و بسط فرهنگ وادب آذربایجان را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره اعلام کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، افزود: اجرای این کنگره به‌صورت بین‌المللی در دستور کار شهرداری تبریز در سال‌جاری قرار دارد و شهرداری تبریز در راستای نگرش فرهنگی خود از هیچ کوششی، دریغ نخواهد کرد و همه تلاش خود را جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این کنگره انجام خواهد داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: