کد خبر: 3923664
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸

وحدت و هوشیاری؛ راهکار مقابله با توطئه‌های دشمن

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: دشمن برای یک سال آینده کشور نقشه‌های شومی در سر دارد و مهم‌ترین راهکار مقابله با این توطئه‌ها حفظ وحدت و هوشیاری است.

وحدت و هوشیاری راهکار مقابله با توطئه‌های دشمن

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز امروز، 28 شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه تمرکز تلاش‌های مذبوهانه دشمن بر ۴ حوزه و کلید واژه اصلی استوار است، گفت: دشمن برای یک سال آینده امنیت، سلامت، معیشت و وحدت ملی را مورد هدف قرار داده است.

وی اضافه کرد: برای مقابله با توطئه‌های امنیتی دشمنان باید نیرو‌های اطلاعاتی و نیروهای مسلح را به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات دفاعی مجهز کنیم.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: دشمن در تلاش است با سیاسی کردن سلامت، این عرصه به مردم سخت‌تر کند از این رو باید حرکت‌های جهادی در حمایت از کادر بهداشت و درمان تدوام داشته باشد.

وی افزود: پیشتازی و پرچمداری در رعایت بهداشت توسط مردم مذهبی و انقلابی ترویج داده شود کما اینکه این موضوع را در ماه‌های رمضان و محرم توسط هیات‌های حسینی مشاهده کردیم و بیشترین توجه به رعایت اصول بهداشتی از سوی هیات‌ها شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر و منطق رهبر حکیم انقلاب گفت: باید الگوی مصرف نادرست و مصرف‌های بی رویه و پرهزینه که در بین برخی خانواده‌ها رواج یافته اصلاح شود.

امام جمعه تبریز، مقابله با گرانی‌های بی منطق را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: دست اندرکاران مسائل اقتصادی مراقب گرانی‌های افسار گسیخته باشند و قرارگاه‌های نهضت احسان و کمک‌های مومنانه را برای دست گیری از نیازمندان و کمک به معیشت مردم سازماندهی کنند.

وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ نخستین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب است تصریح کرد: چنانچه در انتخابات مجلس شورای اسلامی با کاهش مشارکت مردم مواجه بودیم، دشمن چشم طمع به این موضوع دارد و برنامه ریزی می‌کند تا مردم در پای صندوق‌های رای حاضر نشوند که راهکار مقابله با این توطئه دشمن وحدت و اتحاد ملی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: برای استقرار صلح در منطقه باید با حفظ هوشیاری و آمادگی خود، ضروری است مراقبت دقیق و برنامه ریزی صحیح داشته باشیم.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی گفت: دشمن به دنبال غافلگیری از پیروزی انقلاب ۱۹ ماه با شهادت‌ها، ترور ها و انفجار ها در صدد از بین برد انقلاب بر آمده بود اما چون موفق نشد جنگ ۸ ساله را تحمیل کرد.

امام جمعه تبریز تصرف خاک ایران، تجریه جمهوری اسلامی ایران و تسلط بر نفت منطقه را از اهداف دشمن در این جنگ برشمرد و اضافه کرد: در سایه فداکاری نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج، دشمن به اهداف خود نرسید و یک وجب از خاک هم به دست آنها نیفتاد.

وی با بیان اینکه پیروز جنگ 8 ساله ملت مقام ایران بود گفت: عزت نتیجه دفاع غیرتمندانه است و چون در آن زمان در برابر دشمنان ایستادیم و به نتیجه رسیدیم همان گونه که امروز در برابر استکبار ایستاده ایم.

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: دشمن می خواست ایران اسلامی برای قرن ها با حقارت زندگی کند و آنچه امروز هست نباشد اما خون جوانان فداکار دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم تاکید کرد: حفظ آثار جنگ از وظایف نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس است از این رو ایجاد موزه‌های جنگ باید در اولویت باشد.

امام جمعه تبریز در ادامه با تاکید بر قدرشناسی از پیشکسوتان جنگ و دفاع مقدس گفت: نباید این عزیزان و خانواده های آنها را فراموش کرد، باید دستگاه‌های متولی به مشکلات آنها رسیدگی کنند و به بازماندگان جنگ و خانواده های شهدا و ایثارگران توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha