کد خبر: 3936447
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا در پیامی فرا رسیدن چهل‌و‌یکمین سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین را تبریک گفت.

پیام فرمانده سپاه عاشورا به مناسب هفته بسیجبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا در پیامی فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

«فرا رسیدن پنجم آذر، چهل‌ویکمین سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین را به مردم شریف و نجیب آذربایجان‌شرقی به ویژه خیل عظیم بسیجیان غیور این استان تبریک و تهنیت می گویم.

بسیج از معجزات شگفت انگیز و الهام بخش انقلاب اسلامی و میدان تجمیع فضایل انسانی است. کارنامه بسیج در چهار دهه گذشته نشان می‌دهد این نهادِ مبارک، تبدیل‌کننده تهدیدها به فرصت‌های طلایی است. در یک کلام می‌توان بسیج را «فرمول غلبه بر مشکلات» به حساب آورد.
بسیج در سیر تکوین خود، همواره به دنبال رفعِ نیازِ لحظه انقلاب اسلامی است. البته این به معنی «منتظر حوادث ماندن» نیست، به معنی شناخت عالمانه مسئله هاست.

امروز جامعه ما با پاندمی کرونا مواجه است. بسیجیان افتخارآفرین استان در موج اول این ویروس منحوس، با تمام وجود نقش آفرینی کردند و امروز با شروع موج سوم، در لبیک به فراخوان قائد عظیم الشان انقلاب اسلامی، برای کاستن از آلام مردم و برای قطع زنجیره انتقال ویروس و همچنین تداوم و گسترش کمک مومنانه، آستین همت بالازده و در ایام هفته بسیج یک حرکت بزرگ جهادی را کلید خواهند زد.

پایگاه‌های مقاومت به‌عنوان سرپنجه‌های شریانی انقلاب اسلامی در شهرها و محلات و روستاها باید این جهاد عظیم را استمرار بخشند. ما به عنوان سپاه و بسیج پیشمرگ مردم و فدایی ولایتیم.
امام حسن عسگری(ع) می فرمایند: «ما مِن بَلیَّة إلا و لله فیها نِعمة تُحیطُ بِها»، هیچ بلیه‌ای نیست مگر اینکه خدا در آن نعمتی قرار داده که آن نعمت از آن بلا بزرگتر است و در بینش دینی ما، تهدیدها نیز فرصت هستند. امروز در مواجهه با کرونا می‌توانیم از این تهدید، فرصت‌هایی بمانند عمق بخشی به انسجام اجتماعی، خدمتگزاری به مردم و رشد و پیشرفت کشور خلق کنیم.

در پایان یاد و خاطره شهیدان عزیز مخصوصاً شهدای سلامت را گرامی می‌دارم و به روان پاک آنها درود می‌فرستم همانان که روحیه بسیجی را عینیت بخشیدند و به منصه ظهور رساندند».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: