کد خبر: 3961908
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری، از مزیت‌های اصلی کشور بوده که توجه ویژه و تخصصی به این حوزه، توسعه اقتصادی بیشتر و کاهش اتکا به منابع نفتی را به دنبال خواهد داشت.

توجه به گردشگری کاهش اتکا به نفت را به دنبال داردبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، ولی تیموری، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، امروز 11 فروردین‌ماه، در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: گردشگری، از مزیت‌های اصلی کشور بوده که توجه ویژه و تخصصی به این حوزه، توسعه اقتصادی بیشتر و کاهش اتکا به منابع نفتی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به تأثیرات شیوع کرونا در صنعت گردشگری، افزود: به‌ رغم تمامی محدودیت‌ها، حمایت وزارت میراث فرهنگی از اصناف فعال در حوزه گردشگری ادامه دارد که از آن جمله می‌توان به امهال بدهی‌های مالیاتی و اعطای تسهیلات ۱۲ درصدی به این بخش اشاره کرد.

تیموری همچنین از افزایش دو برابری تعداد گردشگران ورودی به کشور در حد فاصل سال‌های ۹۶ تا ۹۸ خبر داد.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: آذربایجان شرقی از استان‌های بسیار مهم، تاریخی، فرهنگی و گردشگرپذیر کشور محسوب می‌شود که همه ساله تعداد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با تأکید بر برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا، گفت: گردشگری نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و روابط میان کشورها دارد که متأسفانه با شیوع کرونا، این بخش بیشتر از سایر بخش‌ها دچار مشکل شد.

وی افزود: توسعه ظرفیت‌های گردشگری یک ضرورت انکارناپذیر است که باید همواره مورد توجه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران قرار گیرد.

پورمحمدی، با اشاره به بخشی از ظرفیت‌های گردشگری استان آذربایجان‌شرقی، گفت: این استان در طول سال، میزبان ده‌ها هزار گردشگر داخلی و خارجی است؛ اما در یک سال اخیر به دلیل شیوع کرونا، آمار مسافران و گردشگران ورودی به استان به شدت کاهش یافته است.

استاندار آذربایجان‌شرقی، تأکید کرد: باید برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری و میزبانی از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی داشته باشیم.

وی تأکید کرد: ما به غنا و توانمندی‌های فرهنگی آذربایجان، ایمان داریم و در کنار تمام سیاست‌ها، تلاش برای اعتلای فرهنگی جامعه را از اولویت‌های اصلی خود می‌دانیم.

پورمحمدی، بر معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان در سطح منطقه و جهان تأکید کرد و گفت: در سایه این اقدامات، می‌توانیم شاهد جذب بیشتر گردشگران خارجی به استان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: