کد خبر: 3962320
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر لزوم باور به اهمیت تولید ملی براساس ظرفیت‌های علمی و فناوری کشور، گفت: تا زمانی که به اهمیت تولید داخل، باور نداشته باشیم، پیشرفتی نخواهیم کرد.

بدون باور به اهمیت تولید داخلی پیشرفتی نخواهیم کردبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 15 فروردین‌ماه، در دیدار نوروزی جمعی از اعضای هیئت رئیسه، هیئت نمایندگان و دبیرکل اتاق بازرگانی تبریز با وی، گفت: امیدواریم در سال جدید، روح مهربانی، صمیمیت، برادری و همدلی در جامعه و در بین مردم، مسئولان و اهالی صنعت دمیده شود.

وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» از سوی مقام معظم رهبری، افزود: طی چند سال گذشته، شعار سال مربوط به موضوع اقتصاد و تولید مطرح می‌شود، چرا که مقام معظم رهبری به خوبی سرمنشأ مشکلات را می‌شناسند و این امر نشان از ذکاوت و هوشمندی، درایت و دوراندیشی ایشان است.

آل‌هاشم ادامه داد: اگر در سالی‌ که ایشان، موضوع اقتصاد مقاومتی را در قالب شعار سال جدید مطرح می‌کردند، اقدام به بررسی راهکار مشکلات اقتصادی می‌کردیم، قطعاً تاکنون توانسته بودیم تا به موفقیت‌های بیشتری در حوزه اقتصادی دست یابیم.

امام جمعه تبریز اظهار کرد: بهره‌مندی از روحیه نوآوری، خلاقیت و پرهیز از روحیه تقلید، پیش نیاز مورد نظر در حوزه تولید است. باید از فکر جوانان و نوآوری‌های آن‌ها حمایت کرد و از آنان، بیشترین بهره را برد.

وی اعتقاد جدی به تولید محصول باکیفیت را از دیگر پیشنیازهای کار صنعتگران دانست و گفت: بهترین مسیر سودآوری و برترین تبلیغ، ارتقای کیفیت محصولات است چرا که اگر محصولی باکیفیت تولید نکنیم، خریدار به دنبال مارک و نمونه خارجی همان محصول کشیده می‌شود.

آل‌هاشم باور به نظارت درون صنفی را از دیگر ضروریات مورد نظر در حوزه تولید دانست و افزود: شناسایی و تبلیغ مزیت‌های نسبی فرهنگی نیز از دیگر موارد لازم است. مثلاً تولید چادر با وجود این‌که یکی از نمادهای فرهنگ ایرانی محسوب می‌شود، مهجور مانده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی هم‌چنین بر لزوم توجه، احترام، تکریم و برقراری ارتباط با مشتری تأکید کرد و گفت: کسب ایده‌ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات برای افزایش کیفیت و جذابیت بیشتر محصولات امری لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: امیدواریم امسال شاهد شکوفایی تولید در بین تولیدکنندگان و اهالی صنعت استان باشیم چرا که آمادگی لازم را داریم تا موانع شناسایی شده بر سر راه تولید را از راه‌های مختلف پیگیری کنیم.

یونس زائله، رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این دیدار با اشاره به شرایط سخت سال ۹۹ برای تمامی تولیدکنندگان، گفت: با این وجود، شاهد افزایش اشتغالزایی و هم‌چنین میزان تولید در استان بوده‌ایم که این امر در سایه همدلی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف استان پدید آمده است.

وی بر لزوم حمایت واقعی تمامی مسئولان مربوطه از امر تولید و تولیدکنندگان تأکید کرد و گفت: عدم همکاری مناسب بانک‌ها از دیگر دغدغه‌هایی است که باید در سال جدید توجه بیشتری بر روی آن انجام پذیرد.

ژائله ادامه داد: بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی با تمام توان در پی شکوفایی اقتصادی استان در سال جدید است اما در این زمینه نیازمند حمایت جدی مسئولان هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: