کد خبر: 3962553
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از تشکیل خانه‌های تخصصی در تمامی شاخه‌های هنری در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز خبر داد.

خانه‌های تخصصی هنری در تبریز تشکیل می‌شودبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، امروز، 16 فروردین‌ماه، از تشکیل خانه‌های تخصصی در تمامی شاخه‌های هنری در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز خبر داد و گفت: شهرداری بر آن است تا از کسانی که در عرصه‌های هنری فعالیت می‌کنند، حمایت نموده و از برگزیدگان رویداد های هنری در سطح ملی و بین‌المللی پشتیبانی کند.

وی در تشریح برنامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی در سال جدید، گفت: با تصویب شورای اسلامی شهر تبریز، مقرر شده است به صورتی نظام‌مند، زمینه حمایت از هنرمندان فراهم آید تا گامی مؤثر در شکل‌گیری یک وضعیت پایدار و تعریف شده برای حمایت مؤثر و منسجم هنرمندان و آثار آن‌ها فراهم آید.

حمیدی ادامه داد: طرح حمایت از هنرمندان در ۷حوزه هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی، موسیقی، سینما، ادبیات و معماری صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، کشف و پرورش استعدادها، فعال سازی و تقویت گروه‌ها و جریان‌های فرهنگی و هنری، بسترسازی جهت تقویت اقتصاد هنر شهر تبریز، پشتیبانی از فعالیت‌های نخبگی و تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان و حمایت از نشر یافتگی استعدادهای حوزه ادبیات را از اهداف طرح حمایت از فرهنگ و هنر شهر تبریز عنوان کرد.

وی گفت: در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز، تشکیل خانه‌های تخصصی به عنوان بازوی کمکی این لایحه به کار گرفته خواهد شد و شامل تمامی شاخه‌های هنری می‌شود.

حمیدی افزود: هسته مرکزی خانه‌های تخصصی متشکل از ۵ نفر از هنرمندان همان رشته خواهد بود که یکی از اعضا ریاست خانه و یکی یگر از اعضا به عنوان دبیر اجرایی معرفی خواهند شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز افزود: خریداری نظام‌مند و اصولی از آثار هنرمندان از جمله ویژگی‌های این طرح است و امیدواریم که این طرح با موفقیت برگزار شود.

وی همچنین اظهار کرد: طرحی با عنوان حمایت از هنرمندان در دوران کرونا نیز از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز آماده شده که درطی مراحل قانونی تصویب نهایی در شورای اسلامی شهر است که در صورت تصویب شهرداری را در نقش تسهیل‌گر فرهنگی به سوی عمق بخشیدن به ارتباط هنرمندان، شهرداری و مردم سوق می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: