کد خبر: 3965267
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران شایسته حمایت‌های بی دریغ امام راحل (ره) در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

ارتش شایسته حمایت‌های امام راحل بودبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، بعدازظهر 28 فروردین ماه، در دیدار فرماندهان یگان‌های مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان با اشاره به شعارهای دوران پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: شناخت امام راحل از مردم و بصیرت مردم در زمان انقلاب باعث شد ارتش خود را فدایی ملت بداند و مردم نیز در پاسخ آنها شعار ملت فدای ارتش را در خیابان‌ها طنین انداز کنند.

وی با یادآوری تلاش عده‌ای از دشمنان و افراد ناآگاه در اوایل انقلاب در راستای حذف ارتش، گفت: برای حقانیت ارتش همین بس که نخستین شهید ترور امیر سپهبد قرنی از ارتش جمهوری اسلامی است.

آل‌هاشم تصریح کرد: امام خمینی(ره) در ۲۹فروردین به مردم فرمودند که از ارتش پشتیبانی کنید و به ارتشیان هم دستور دادند که با ساز و برگ و تجهیزات کامل به خیابان‌ها بیایند تا قدرت خود را به نمایش بگذارید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با یادآوری رشادت‌ها و فداکاری‌های ارتش در همه دوران‌ها گفت: ارتش در طول دفاع مقدس به خوبی نشان داد که شایسته این حمایت‌های بنیانگذار کبیر انقلاب بوده است تا جایی که مقام معظم رهبری این ارتش را ارتش حزب الله و شجره طیبه نامگذاری کردند.

وی تاکید کرد: امروز نیز شما ارتشیان باید به خود ببالید که در ارتشی قدرتمند و تحت فرماندهی و هدایت رهبری فرزانه خدمت می‌کنید و در قلوب مردم جای دارید و این لباس عزت و شرف را بر تن دارید.

امیر سرتیپ عیسی میرزایی، ارشد نظامی ارتش در آذربایجان‌شرقی و اردبیل نیز در این دیدار ۲۹ فروردین ماه را «روز حیات دوباره یافتن ارتش» و سالروز اعتماد تاریخ ساز حضرت امام خمینی به این نیروی عظیم انقلابی خواند و گفت: صدور پیام تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و حمایت قاطع ایشان از ارتشیان که موجب خلع سلاح بدخواهان و شکست توطئه استکبار جهانی و مخالفان نظام در انحلال ارتش شد، همچون پیکانی زهرآگین بر قلب تمام دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم استکبار و بدخواهان انقلاب نشست.

وی افزود: حماسه آفرینی‌های ارتش در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی در دفع شورش‌های مختلف، حضور شجاعانه آنان در حماسه ۸سال دفاع مقدس، پاسداری از مرزهای کشور، سازندگی در حوزه‌های دفاعی، کمک به هموطنان در بلایای طبیعی و در ماه‌های گذشته در مقابله با ویروس منحوس کرونا رمزنگاری از تدبیر راهبردی امام خمینی(ره) در حفظ و تقویت ارتش است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: