کد خبر: 3968580
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
ماهان، دانش آموز معلولی است که به دلیل شرایط خاص جسمانی و همچنین زندگی در یکی از مناطق محروم شهر اهر امکان تحصیل پا به پای سایر همسن و سالانش را ندارد و اگر معلمی همانند فرشته نجات در زندگی او حاضر نمی‌شد او از تحصیل باز می‌ماند.

درس عشق معلم فداکار به دانش آموز کم توان جسمیماهان، دانش آموز معلولی است که به دلیل شرایط خاص جسمانی و همچنین زندگی در یکی از مناطق محروم شهر اهر امکان تحصیل پا به پای سایر همسن و سالانش را ندارد و اگر معلمی همانند فرشته نجات در زندگی او حاضر نمی‌شد او از تحصیل باز می‌ماند.

اقدس شیخی‌نژاد، معلم پرتلاش اهری یکی از صدها معلم دلسوز و مهربانی است که کمر همت بسته تا بدون هیچ چشم‌داشتی فرصت برابر آموزش را در اختیار ماهان حقی، دانش آموز کم توان جسمی قرار دهد.

این معلم فداکار در گفت‌وگو با ایکنا از  آذربایجان‌شرقی، در خصوص نحوه تعلیم و تدریس این دانش آموز، گفت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با ماهان آشنا شدم و با مشاهده وضعیت جسمانی وی تدریس پایه چهارم و پنجم را در منزلش انتخاب کردم و در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ نیز تدریس پایه ششم ماهان را برعهده گرفته و به علت شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص جسمانی او اکثرا به‌صورت تلفنی تدریس را ادامه دادم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ماهان هوش فوق‌العاده‌ای دارد، ولی به علت معلولیت شدید حرکتی و جسمانی قادر به انجام کارهای روزمره خود نبوده و تنها با کمک مادر و پدر از طریق گوشی موبایل و از «طریق بینی» خود می‌تواند بنویسد.

شیخی‌نژاد افزود: «ماهان» با تمام مشکلات گفتاری و جسمانی که دارد خوشبختانه توانسته تا این مقطع تحصیلی پا به پای همکلاسی‌های خود پیش برود و موفق باشد و خدا را شاکر هستم این توفیق را نصیب من کرده تا به این خانواده و فرزند دلبندشان کمک کنم و گوشه‌ای از دغدغه‌های این عزیزان را برطرف کنم و امیدوارم ماهان نیز با ادامه تحصیل به رتبه‌های بالاتر تحصیلی دست یافته و همیشه در صحت و سلامت زندگی کند.

در ادامه مادر ماهان حقی هم گفت: «ماهان» معلولیت مادرزادی از ناحیه دست و پا داشته و با وجود تلفظ سخت کلمات دارای ضریب هوشی بالایی است.

وی افزود: با توجه به مشکلات مالی که از ابتدا تاکنون گریبانگیر خانواده ما است در کنار آزمایش‌ها و تهیه آمپول‌ها و داروهای متعدد ماهان که هرکدام هزینه بسیاری به دنبال دارد، نگرانی ما از تحصیل او بیشتر بود که بالاخره توانستیم با وجود مشکلات فراوان، ماهان را از پایه‌های اول تا سوم برسانیم ولی در پایه چهارم به دلیل مشکلات مالی فراوان و نبود معلم، یک سال از تحصیل باز ماند تا اینکه بعد از یک سال خانم شیخی‌نژاد بدون هیچ چشم‌داشتی آمادگی خود را برای تدریس ماهان اعلام و فداکارانه اقدام به آموزش فرزندم از پایه چهارم تا پایه ششم به مدت سه سال کرد و اکنون نیز با وجود شیوع کرونا و مشکلاتی که خود خانم معلم نیز دارند همچنان به تدریس ماهان ادامه می‌دهد.

وی در ادامه ضمن تشکر از این معلم دلسوز گفت: سواد خواندن و نوشتن ماهان را مدیون  این مربی هستیم، چرا که با حضور ایشان علاوه بر سوادآموزی فرزندم، ماهان یاد گرفته خودش با موبایل کلمات و اعداد را نوشته و با آن سرگرم شود و از سایر همسن و سال‌هایش عقب نماند.

ماهان حقی دانش‌آموز پایه ششم ابتدایی، دارای معلولیت شدید مادرزادی از ناحیه دست و پا است که در کنار کمبود هزینه‌های درمانی و دارویی، تنها دلخوشی او برای ادامه تحصیل و عقب نماندن از سایر همکلاسی‌های خود تهیه یک دستگاه لپ تاپ است که بتواند به‌وسیله آن با کمک گرفتن از دست‌های کم توان خود به تحصیل ادامه دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: