کد خبر: 3969304
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
فرمانده سپاه عاشورا گفت: ۴۵ هزار بسیجی در قالب گروه‌های جهادی در شهرها و بخش‌های مختلف، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در قالب طرح‌های «شهید سلیمانی» و «کمک های مومنانه» در آذربایجان‌شرقی مشارکت کرده‌اند.

مشارکت ۴۵ هزار بسیجی در طرح‌های کرونایی آذربایجان‌شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا، امروز، 15 اردیبهشت‌ماه، در نشست فعالان گروه‌های جهادی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۵ هزار بسیجی در قالب گروه‌های جهادی این استان در شهرها و بخش‌های مختلف، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در قالب طرح های «شهید سلیمانی» و «کمک های مومنانه» مشارکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه جهادگران بسیجی و سپاهی فقط در زمینه پل‌سازی، آبیاری و عمرانی و آبادانی فعالیت نمی‌کنند، افزود: این تلاشگران عرصه‌های جهادی در زمینه تربیت و آموزش هم جهاد می‌‌کنند.

سردار خرم، اظهار کرد: بسیجیان آذربایجان‌شرقی تاکنون در قالب گروه‌های جهادی بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرده‌اند تا مردم در این ایام سخت و پیچیده مشکلات کمتری را تجربه کنند.

فرمانده سپاه عاشورا، با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی از نیمه شعبان سال گذشته و پس از اعلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت آحاد مردم در کمک مومنانه، با جذب کمک‌های خیران، بسته‌های معیشتی را در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند، ادامه داد: این جهادگران بیش از ۸۵ درصد بسته‌های مزبور را از مردم و خیرین جذب کرده‌اند، ضمن اینکه در کنار این اقدامات، امکانات آموزشی و غذای گرم هم بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا توزیع می کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان آذربایجان‌شرقی در طرح شهید سلیمانی کل جمعیت استان را ۲ بار غربالگری کردند، گفت: در قالب این طرح گروه‌های آسیب‌پذیر، بیماران صعب‌العلاج و سایر گروه های نیازمند را محله به محله شناسایی کرده و این طرح را به صورت هدفمند تداوم می دهند.

سردار خرم، کنترل حالت طوفانی کرونا را علاوه‌ بر همکاری مردم و مدافعان سلامت، از جمله توفیقات طرح شهید سلیمانی دانست و اضافه کرد: کل سیستم وزارت بهداشت در خدمت درمان است، اما گروه‌های جهادی برای پیشگیری وارد میدان شده اند.

فرمانده سپاه عاشورا، با بیان اینکه بسیجیان برای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب وارد میدان رزمایش کمک‌های مومنانه و طرح شهید سلیمانی شدند، یادآوری کرد: خود این نیروها نیز گاهی گرفتار بیماری کرونا شدند که نشان از ایثارگری جهادگران در حوزه مقابله با کرونا بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: