کد خبر: 3977191
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
در اولین همایش بزرگداشت مقام دختران شاهد و ایثارگر از فرزندان نخبه شهدا با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی تجلیل شد.

دختران شاهد آذربایجان‌شرقی تجلیل شدندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، در اولین همایش بزرگداشت مقام دختران شاهد و ایثارگر استان که امروز، 23 خردادماه برگزار شد از فرزندان نخبه شهدا تجلیل شد

رقیه صادق‌زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی در این همایش اظهار کرد: دین اسلام توجه ویژه‌ای به رشد و تعالی شخصت انسانی دارد و به‌منظور دستیابی به کمال و سعادت، ضرورت دارد که زندگی سیاسی و اجتماعی معصومان و ائمه‌ی اطهار به تمام نسل بشر بازگو شود.

وی افزود: با نگاهی به زندگی کوتاه حضرت معصومه (س) و الگوبرداری از تقوا و دانش سیاسی و اجتماعی ایشان، می‌توان به زندگی سالم و رشد و تعالی دست یافت.

صادق‌زاده با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، خاطرنشان کرد: ما باید با انتخاب اصلح، قدم‌های مثبتی در راستای رسیدن به سعادت برداریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه ضرورت حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد حضور باشکوه تمام اقشار مردم در پای صندوق‌های رای باشیم.

عباس پورحسن، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی نیز در ادامه گفت: تکریم و احترام تنها خواسته خانواده شهداست.

وی افزود: امروز از این‌که بین دختران نخبه شهدا حضور دارم، بسیار خرسندم. ما از عملکرمان رضایت کامل نداریم و معتقدم پیشنهاد خانواده‌های شهدا می‌تواند ما را در بهبود عملکرمان یاری کند.

وی ادامه داد: متاسفانه شیوع کرونا، برگزاری اکثر برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید را با مشکل مواجه کرده و برگزاری اردوهای زیارتی و فرهنگی میسر نیست.

پورحسن با اشاره به افزایش صد درصدی بودجه بنیاد شهید، توضیح داد: برنامه‌های فرهنگی بیشتری در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال‌های گذشته تدارک دیده شده است.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی خطاب به دختران شهدا، گفت: می‌دانم اگر پدران شما نبودند، ما اکنون اینجا ننشسته بودیم و شما از ما چیزی نمی‌خواهید، تنها خواسته‌تان احترام و تکریم است که گاه از شما دریغ می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: