کد خبر: 3977299
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اهمیت حضور در انتخابات، گفت: حضور آگاهانه و حداکثری جوانان و رأی اولی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حرکت در مسیر ارزش‌ها است.

حضور حداکثری جوانان در انتخابات حرکت در مسیر ارزش‌ها استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 24 خردادماه، در آئین گرامیداشت روز دختر، با تأکید بر اهمیت حضور در انتخابات، گفت: حضور آگاهانه و حداکثری جوانان و رأی اولی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حرکت در مسیر ارزش‌ها است.

وی با بیان اینکه حضور رأی اولی‌ها فضای انتخابات و رأی گیری را پرشور و نشاط می‌کند، افزود: جوانان جامعه امروز ما با آمادگی و سواد سیاسی بالا، با آگاهی از شرایط نظام و انقلاب و شناخت کامل از نامزدهای خود در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.

آل‌هاشم، با تأکید بر اینکه نباید هیچ گروه و جناحی از احساسات پاک رأی اولی‌ها بهره‌برداری ابزاری داشته باشد، اظهار کرد: رأی اولی‌ها اسیر کارهای عوام فریبانه نیستند و با بینش سیاسی بالا افراد اصلح را به مدیریت کشور و شهرها و روستاها انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه تبریز، با بیان اینکه کاندیداها نباید به دین و دنیای مردم آسیب بزنند، ادامه داد: کسی سکان هدایت و مدیریت باید به دست گیرد که راهکار عملی برای برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات مردم خصوصاً مشکلات اقتصادی و معیشتی داشته باشد.

وی انتخابات را مبنای مردم سالاری دینی دانست و بیان کرد: برای دوام و قوام نظام اسلامی و تقویت آن باید در انتخابات شرکت کنیم و جوانان با احساس مسئولیتی که دارند در برابر خانواده و دیگران با منطق زیبا وارد بحث شوند و آن ها را نسبت به انتخابات حساس کنند.

آل‌هاشم با اشاره به تزریق روح نا امیدی و یاس و دعوت مردم به عدم مشارکت در انتخابات از سوی رژیم‌های صهیونیستی و آل سعود و آمریکا، گفت: 28 خرداد مردم ایران اسلامی خصوصاً دختران جوان جامعه با تأسی از روحیه ولایت پذیری و ولایت مداری حضرت معصومه(س) در مسیر ارزش‌ها حرکت خواهند کرد تا در این شرایط حساس نظام و انقلاب تنها نماند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اِذعان به مشکلات اقتصادی که ریشه در تحریم ها و بی کفایتی مسئولان اقتصادی کشور دارد، بیان کرد: انتخاب اصلح یعنی عدم تکرار موضع موجود و سپردن مدیریت کشور به فردی که عدالت گستر، فسادسیز و مردمی است و طعم فقر را چشیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر جایگاه والای زن و مادر در اسلام و نظام اسلامی را تبیین کرد و افزود: الگوی زن مسلمان؛ دختر بهشتی پیامبر و کوثر الهی است که در فضیلت و کمال قوی سبقت را از مردان ربوده است.

آل‌هاشم، نامگذاری روز ملی دختر را رویدادی مهم در تقویم کشور عنوان و اظهارکرد: فرصت سازی برای ارتقا و بهبود جایگاه دختران، شناسایی استعدادهای آنها، ارتقا ظرفیت‌های اجتماعی دختران ایرانی و تعمیق هویت دینی و گسترش آموزه‌های دینی در برابر هجمه‌های عظیم فرهنگی دشمنان از دلایل نامگذاری این روز بنام دختر است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: با این فرصت سازی‌ها می‌توان هویت فرهنگی و اسلامی دختران جامعه را ارتقا بخشید و استعدادهای آنها را در همه عرصه‌ها توانمند کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: