کد خبر: 4000411
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
یک بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه زنان و مادران ایرانی در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش بسزایی ایفا کردند، گفت: آنان فرزندان غیوری مانند شهیدان فهمیده و احمدی روشن را تربیت و به این مرز و بوم هدیه کرده‌اند.

زنان نقش بسزایی در دفاع مقدس ایفا کردندنسرین پیرسمساری، یکی از بانوان امدادگر دوران دفاع مقدس، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را بی‌بدیل دانست و گفت: با شروع جنگ تحمیلی زنان آذربایجان‌شرقی پا به پای مردان در صحنه حضور داشتند.

وی افزود: با اعلام نیاز بیمارستان جندی شاپور اهواز در سال ۱۳۶۱ نخستین امدادگران زن آذربایجان‌شرقی به منطقه اهواز که در محاصره بود، اعزام شدند و در عملیات بیت‌المقدس نیز حضوری گسترده داشتند و به مجروحان جنگ امدادرسانی می‌کردند.

پیرسمساری، با بیان اینکه در سال ۱۳۶۱ هم زمان با عملیات بیت‌المقدس به همراه چهار بانوی دیگر به‌عنوان مبلغان فرهنگی به اهواز اعزام شدم، اظهار کرد: اما با توجه به خالی بودن شهر از سکنه و حضور رزمندگان در این منطقه، در بیمارستان رازی اهواز مستقر و به امدادگری رزمندگان مشغول شدیم.

وی اضافه کرد: آن روزها سخت بود، به خصوص اینکه تجربه اولمان بود که دور از خانه در استانی دیگر حضور داشتیم و هر لحظه آن پر از خطر بود، از هر سو صدای آژیر وضعیت قرمز می‌آمد و همه پنجره‌ها با پتو پوشش کامل داده شده بود. حضور بانوان در مناطق عملیاتی قوت قلب برای رزمندگان بود به طوری که زنان نیز در کنار مردان در جبهه‌ها حضور داشتند.

پیرسمساری به ذکر خاطره‌ای از آن دوران پرداخت و گفت: رزمندگانی که از مناطق ترک نشین در جبهه حضور داشتند، درخواست‌های خود در قالب نامه و یا تماس با خانواده‌های خود در میان می‌گذاشتند که در این میان لحظات شادی و غم رزمندگان برای ما بسیار خاطره انگیز بود.

این بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس، ادامه داد: زنان و مادران ایرانی در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش بسزایی ایفا کردند، آنان فرزندان غیوری مانند شهید فهمیده و شهید احمدی روشن را به این مرز و بوم هدیه کردند.

وی جمهوری اسلامی ایران را یک موهبت الهی دانست که زنان آن امروز به الگوی تمام مسلمانان جهان تبدیل شده‌اند، گفت: ما باید پاسدار این موقعیت باشیم.

پیرسمساری، با اشاره به وجود ۲۶۷ شهیده آذربایجان‌شرقی در طول دوران دفاع مقدس، گفت: این تعداد شهیده، نشان دهنده نقش آفرینی بانوان این استان در دفاع از کیان میهن اسلامی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: