کد خبر: 4007848
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که تاکنون بیش از ۳۲ هزار نفر از استان در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ثبت نام کرده‌اند، گفت: مهلت شرکت در این جشنواره تا ۳۰ آذرماه تمدید شده است.

ثبت نام ۳۲ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی از آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، امروز، سوم آبان ماه با اشاره به این‌که تاکنون بیش از ۳۲ هزار نفر از آذربایجان‌شرقی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ثبت نام کرده‌اند، گفت: با تصمیم شورای سیاستگذاری، مهلت ثبت‌نام و شرکت در جشنواره تا ۳۰ آذرماه سال‌جاری تمدید شده است.

وی بیان کرد: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، با انتشار فراخوانی از ۲۲ خرداد ماه همزمان با آغاز دهه کرامت شروع به فعالیت کرده است.

خدایی، گفت: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته‌های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه‌ای و داستانک نویسی، رشته‌های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، بخش های مختلف جشنواره یازدهم کتابخوانی رضوی را در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» عنوان کرد و یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: در بخش «فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته‌های جشنواره شرکت کنند. در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب‌ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته‌های مسابقه شرکت کنند.

خدایی، ضمن دعوت از آحاد مردم عاشق اهل بیت(ع) استان جهت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: به دلیل شیوع اپیدمی کرونا و جهت حفظ سلامتی علاقمندان یازدهمین دوره جشنواره به صورت کامل در بستر الکترونیک برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۳۰ آذرماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به سایت در این جشنواره شرکت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: