کد خبر: 4007885
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که تفکری غلط وجود دارد که می‌گوید جوانان دوران پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی اکنون دیگر وجود ندارند، گفت: درست است که طی این سال‌ها، ریزش‌های زیادی از این بابت داشتیم اما در مقابل، شاهد رویش جوانان با استعداد و توانمندی هم بودیم.

شاهد رویش جوانان بااستعداد در کشور هستیمبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، سوم مهرماه، در مراسم افتتاح مسجد حضرت ولیعصر (عج) تبریز، با بیان این‌که مساجد مرکز و پایگاه انقلاب اسلامی بودند، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و اداره جنگ تحمیلی از این کانون انجام می‌گرفت و همین مساجد بودند که زنان و مردان پشت جبهه توانستند به پیروزی دفاع مقدس کمک کنند. علاوه بر آن، عقاید مردم نیز از این کانون‌ها شکل گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم حضور کودکان و نوجوانان در مساجد، افزود: کودکان و خردسالان با حضور در مسجد می‌توانند با آن مانوس شوند و حتی اگر شلوغی کنند، هیچ ایرادی ندارد و مهم، مانوس بودن این کودکان با مسجد است.

آل‌هاشم، با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت شهید فهمیده و روز دانش آموز، بر لزوم توجه و برنامه ریزی برای این قشر جامعه تاکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: امروز دشمن، ما را از نظر فرهنگی مورد هجمه قرار داده است. در جنگ سخت، شناختن دشمن و امکاناتش راحت است اما در جنگ نرم بر خلاف آن، بسیار پیچیده و خطرناک است.

وی افزود: در منازل زیادی از مردم می‌بینیم که کودکان در اتاق‌های جداگانه‌ای از والدین خود زندگی می‌کنند و اینگونه از هم جدا افتاده‌اند، در بررسی‌هایی می‌توان گفت که تهاجم فرهنگی به این اتاق‌های منازل رخنه کرده اما ما خبری نداریم.

آل‌هاشم، با بیان این‌که از خصوصیات جنگ نرم، آرام و بی سروصدا بودن آن است، گفت: افکار کودکان در خانه‌ها خراب شده و تفکر و فهم جوانان تغییر یافته است اما این مساجد هستند که می‌توانند با تهاجم فرهنگی مقابله کند، همان طوری که مقام معظم رهبری در حدود ۲۸ سال گذشته همواره این هشدار را داده بودند.

امام جمعه تبریز، افزود: دنیا، دنیای ارتباطات است و باید از جوانان و نوجوانان خود مراقبت کنیم، از طرفی فشار برای انجام اعمال مستحب نباید بر روی این قشر باشد و همین که بتوانند به واجبات خود عمل کنند و از محرمات دوری کنند هم کفایت می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که ساختن مسجد خوب است اما ساختن نمازخوان از آن هم بهتر است‌، گفت: نباید صرف نگاه ما به دنیای فناپذیر مادی باشد و باید به آخرت خود هم توجه کنیم. باید به یاد خانه ابدی‌مان هم باشیم و با ادای واجبات از محرمات دوری کنیم تا دست خالی از دنیا نرویم.

آل‌هاشم، با بیان این‌که تفکر غلط وجود دارد که می‌گوید جوانان دوران پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی الان دیگر وجود ندارند، گفت: ما امروز جوانانی حتی بهتر از این جوانان دیروز داریم. درست است که طی این سال‌ها، ریزش‌های زیادی از این بابت داشتیم اما در مقابل، شاهد رویش جوانان بااستعداد و توانمندی هم بودیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در خاتمه با قدردانی از مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در راه اندازی مراکز فرهنگی اجتماعی افق در جوار امامزادگان و مساجد، بر لزوم انجام اقدامات فرهنگی در مساجد تاکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: