کد خبر: 4014301
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی:
مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که ۲ هزار باب مغازه در بازار مسقف تبریز، موقوفی هستند، گفت: این مغازه‌ها با دانگ‌های مختلفی هستند که به مرور زمان سرقفلی آن‌ها فروخته شده و امروز درآمد سالانه این تعداد مغازه شاید به ۲۰۰ میلیون تومان هم نمی‌رسد.

حجت الاسلام حسینی، مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی، مدیرکل اوقاف استان، امروز، 27 آبان‌ماه، در جلسه دوره آموزشی و توجیهی امین موقوفات استان، با بیان این‌که ۲ هزار باب مغازه در بازار مسقف تبریز، موقوفی هستند، گفت: این مغازه‌ها با دانگ‌های مختلفی هستند که به مرور زمان سرقفلی آن‌ها فروخته شده و امروز درآمد سالانه این تعداد مغازه شاید به ۲۰۰ میلیون تومان هم نمی‌رسد.

وی ادامه داد: احصای درآمد واقعی این موقوفات نیز نیازمند امینی است که در بازار نصب می‌شود. این امین می‌تواند با پیگیری سرقفلی‌ها، حق و حقوقی که باید نسبت به موقوفات داده شود، به دست آورد.

حسینی، با اشاره به نقش نصب امین در موقوفات، اظهار کرد: از این طریق نیات واقفان بهتر مدیریت شده و بر این اساس عواید به دست آمده موقوفات ارتقا یافته و ارقام ناچیز درآمدهای برخی موقوفات تبدیل به درآمدهای کلان شده و در این راستا می‌توانیم خدمت رسانی بهتری به نیازمندان سطح استان داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی، با اشاره به برنامه این اداره کل در نصب ۲۲ امین طی سال ۱۴۰۰، گفت: تا امروز حدود ۶۵ نفر امین برای یاری به موقوفات در سطح استان نصب شده است.

وی با بیان این‌که امین موقوفات استان در راستای احیای موقوفات از بزرگان و مدیران حاضر و سابق و سطح شهرها نصب شده‌اند، گفت: امین‌ها حلقه وصل هستند تا با همکاری و همیاری ادارات اوقاف گام‌های بزرگی در راستای ترویج سنت حسنه وقف گام بردارد.

حسینی، افزود: با نصب امین موقوفات در حوزه‌های مختلف و بیش از ۸۰۰ نوع نیات می‌توان در مواردی چون حمایت از دانش آموزان، نیازمندان و ... خدمات ارزنده‌ و بیشتری ارائه کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: