کد خبر: 4016702
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۳
استاندار آذربایجان‌شرقی:
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید به قرارگاه سیاست‌گذاری و عملیاتی حوزه فرهنگی استان تبدیل شود، خواستار بررسی عمیق و کارشناسی مسائل و نیازهای فرهنگی استان با رویکرد آینده‌پژوهی در این شورا شد.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی، شامگاه، ششم آذرماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار کرد: عملیاتی شدن مصوبات این شورا، حاکی از رویکرد جدیدی است که شورا را از حالت تشریفاتی خارج کرده و باید این رویکرد با قوت بیشتری دنبال شود.

وی در ادامه با اشاره به نقشه راه تبیین‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حکم اخیرشان به اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: این نقشه راه، با نگاهی آسیب‌شناسانه به گذشته و نگاهی نو به آینده مبتنی بر گام دوم انقلاب بیان شده است.

وی این نقشه راه را مکمل نقشه مهندسی کشور دانست و با اشاره به پیشرو بودن استان در تدوین برش استانی این سند، گفت: نگاه ما در این سند نباید نگاه بخشی باشد و نیازها متفاوت اقشار مختلف در حوزه فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.

خرم تأکید کرد: مأموریت دستگاه‌ها در حوزه فرهنگی باید منطبق بر نقشه راه تبیین‌شده از سوی رهبر انقلاب و نقشه مهندسی فرهنگی و قابل ارزیابی کمی و پیامدنگر باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه با تأکید بر زمینه‌سازی برای سهولت تولید محصولات فرهنگی، گفت: سلایق و نیازهای جامعه در حوزه فرهنگی نسبت به گذشته فرق کرده و ارائه مطلوب مفاهیم فرهنگی، نیازمند رویکردهای نو و هنرمندانه است. مسئولان و نهادهای تخصصی حوزه فرهنگ باید آثار فاخر هنری را متناسب با فرهنگ انقلابی مردم استان ارائه و خالقان این آثار را به‌عنوان الگوهای آینده‌ساز جامعه فرهنگ و هنر معرفی کنند.

خرم همچنین احصای اعتبارات فرهنگی دستگاه‌ها را خواستار شد و گفت: به طور قطع، اقدامات فرهنگی نیازمند اعتبارات فوق‌العاده است و باید با نگاهی جدید در این حوزه، برای بهبود اعتبارات شورای فرهنگ عمومی تلاش کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: