کد خبر: 4028405
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
استاندار آذربایجان‌شرقی:

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لوکوموتیو دستگاه‌ها در مسیر رشد و توسعه باشد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها متاثر از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستند، اظهار کرد: اگر این سازمان بالنده و پویا باشد، می‌تواند به‌عنوان لوکوموتیو، تمام دستگاه‌ها را به سمت رشد و توسعه هدایت کند.

عابدین خرم،، استاندار آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی، 23 دی‌ماه، در آئین تکریم و معارفه رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها متأثر از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستند، اظهار کرد: اگر این سازمان بالنده و پویا باشد، می‌تواند به‌عنوان لوکوموتیو، تمام دستگاه‌ها را به سمت رشد و توسعه هدایت کند.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی باید اثربخش باشد، گفت: برای تحقق این مهم باید از روزمرگی فاصله گرفته و در راستای اقدامات کیفی و عمقی به سمت وضعیت مطلوب و مورد نیاز کشور حرکت کنیم.

خرم رعایت عواطف و احساسات مردم در لایه‌های گوناگون، پرهیز از نگاه بخشی و محلی، دسترسی به اطلاعات و آمار دقیق و پردازش و استنتاج بی‌طرفانه آنها و شناسایی روند تغییرات و تبیین وضع موجود را از دیگر الزامات برنامه‌ریزی اثربخش بیان کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین به ضرورت‌های مدیریت و برنامه‌ریزی در استان اشاره کرد و گفت: نظام برنامه‌ریزی در استان باید به‌صورت هماهنگ و منسجم راهبری شود تا سهم استان از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد.

وی برنامه‌ریزی در راستای کاهش نرخ بیکاری، جذب سرمایه و افزایش صادرات را در راستای تحقق اهداف توسعه استان ضروری برشمرد و خواستار نظارت جدی بر اجرای طرح آمایش سرزمینی استان و بازمهندسی توزیع اعتبارات و منابع شد.

خرم، هماهنگی بخش‌ها با تغییر ساختار بودجه مبتنی بر رشد اقتصادی و پاسخگو کردن دستگاه‌ها نسبت به سهم آنان از رشد اقتصادی مصوب را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود: نظام مسائل و برنامه‌های توسعه‌ای استان و شهرستان‌ها تدوین و برای بهره‌مندی از مشارکت‌ بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها ظرفیت‌سازی شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی به برخی از اقدامات لازم در حوزه برنامه و بودجه نیز اشاره کرد و گفت: کاهش هزینه‌ها و شناسایی و انتقال نیازهای واقعی استان به دستگاه‌های ملی و برنامه‌ریزی مدون برای بهره‌مندی از صندوق ذخیره استانی از اقدامات ضروری است.

وی با تأکید بر افزایش سهم بانک‌های استان از منابع مالی معادن، بالفعل کردن ظرفیت‌های توسعه‌ای صنایع بزرگ، برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی صنایع پایین‌دست و اهتمام فرادستگاهی برای اتمام پروژه‌های استانی و ملی، اظهار کرد: باید با مانع‌زدایی حداکثری در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری، بستر حضور سرمایه‌گذاران در حوزه زیرساخت را نیز فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در این راستا بر چند کار ویژه مهم از جمله فعال‌سازی کمیته بهره‌وری در راستای نیل به هدف‌گذاری رشد اقتصادی و برنامه‌ریزی برای تکمیل اکوسیستم فناوری با تشکیل و فعالیت کارخانه نوآوری در استان تأکید کرد.

در پایان این مراسم با قدردانی از خدمات و تلاش‌های داود بهبودی در مدت هشت سال ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران به‌عنوان رئیس جدید این سازمان معرفی شد.

انتهای پیام
captcha