کد خبر: 4028409
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرفی:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرفی، گفت: همه معتقدان به انقلاب و نظام اسلامی و در رأس آنها حوزه‌های علمیه و عالمان دینی، وظیفه دارند نخست آفات و مصادیق تضعیف نظام را به درستی بشناسند و به تبیین آنها بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز، 23 دی‌ماه، در دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد، که در قم برگزار شد، در ارتباط زنده با این اجلاسیه، گفت: همه معتقدان به انقلاب و نظام اسلامی و در رأس آنها حوزه‌های علمیه و عالمان دینی، وظیفه دارند نخست آفات و مصادیق تضعیف نظام را به درستی بشناسند و به تبیین آنها بپردازند.

وی افزود: برای شناخت آفات و مصادیق تضعیف نظام، باید در جست‌و‌جوی عواملی برآمد که اعتماد به نظام و موجودیت آن را به خطر می‌اندازند.

آل‌هاشم بیان کرد: یکی از این عوامل تضعیف نظام اسلامی اندیشه‌ها و اعمالی است که ایمان مردم نسبت به نظام اسلامی را بکاهد؛ تفکراتی همچون جدایی از دین از سیاست و عادی سازی رابطه با آمریکا نمونه‌هایی از این اعمال و اندیشه‌ها است.

امام‌جمعه تبریز برنامه‌ریزی‌های حوزه را امیدوارکننده ارزیابی کرد و گفت: حوزه‌های ما در این خط حرکت می‌کنند و امیدواریم در سطح کشور نیز روحانیت بتوانند اهداف عالی نظام اسلامی را به نحو احسن دنبال کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: