کد خبر: 4028512
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌‌شرقی:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌‌شرقی، به جنگ نرم دشمن اشاره کرد و گفت: دشمنان کشورمان، افراد بی‌ارزشی را که تلاش می‌کنند اصول انقلاب را از بین ببرند، برجسته می‌کند اما ما باید در مقابل فساد و اشرافی‌گری ایستادگی کنیم و به آینده و جوانان آینده نظام امیدوار باشیم.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز 24 دیماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به روایت سازی معکوس غربی‌ها درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: این فضا سازی‌ها برای منفعل کردن تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها است.

وی افزود: ایران برای توافق به هر قیمتی عجله‌ ندارد و تن به مذاکرات فرسایشی نمی‌دهد اما طرفهای غربی‌ اینگونه تبلیغات می‌کنند که ایران به شدت به مذاکره نیازمند است، این در حالی است که حرکت معقول تیم مذاکره کننده کشورمان این فضا سازی را در جامعه کم رنگ کرده است.

آل‌هاشم، جنگ هراسی و برجسته‌ سازی گزینه نظامی در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین را از دیگر راهبرد غربی‌ها اعلام کرد و ادامه داد: پاسخ‌های متناسب ایران و انجام رزمایش‌های کم نظیر و به هنگام و هوشمندانه سپاه و ارتش توطئه‌های غرب را نقش برآب کرده است.

امام جمعه تبریز، خاطر نشان کرد: ایران مذاکرات را دنبال و مرتب در آن شرکت می‌کند و خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات هست، اما مذاکرات با عزت.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به سه محور در فرمایش رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در دیدار با مردم قم اشاره کرد و گفت: عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف، غیرت دینی ملت ایران بوده است؛ این غیرت دینی است که تهدید‌ها را به فرصت تبدیل می‌کند.

آل‌هاشم، افزود: غیرت دینی می‌تواند مردم را مقابل بدخواهان و دشمنان بسیج کند؛ دشمن با اسلام سیاسی مشکل دارد نه اسلام سکولار.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌‌شرقی، به جنگ نرم دشمن اشاره کرد و گفت: دشمنان کشورمان، افراد بی‌ارزشی را که تلاش می‌کنند اصول انقلاب را از بین ببرند، برجسته می‌کند اما ما باید در مقابل فساد و اشرافی‌گری ایستادگی کنیم و به آینده و جوانان آینده نظام امیدوار باشیم.

وی تصریح کرد: در مقابل کسانی که مقابل انقلاب ایستاده‌اند انقلاب اسلامی چاره‌ای جز ایستادن در مقابل آن‌ها ندارد و باید برای این ایستادگی باید وحدت داشته باشیم.

خطیب جمعه تبریز در ادامه خطبه‌ها به سالروز شهادت نواب صفوی و اعضای گروه فدائیان اسلام اشاره کرد و گفت: شهید نواب صفوی تشکیل حکومت اسلامی را مطرح کرد و آن نظریه در انقلاب بزرگ امام خمینی به منصه ظهور رسید.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب گفته‌اند کسی که در دوره جوانی بر من اثر گذاشت شهید نواب بود و ایجاد تشکیلات اسلامی، تدوین پیش‌نویس قانون اساسی اسلامی از کار‌های ارزشمند شهید نواب بود.

آل‌هاشم، در بخش دیگری از خطبه‌ها یادآوری کرد: تقوا تنها راه دوری از شیاطین و دشمن قسم خورده انسان است و فرصت ارزشمند است برای واکسینه کردن قلب انسان در مقابل نفسانیت در زندگی فردی و اجتماعی است و سعادت دنیوی و اخروی انسان در گرو رعایت تقوای الهی است.

امام جمعه تبریز، با بیان اینکه اگر تقوا نباشد انسان نمی‌تواند در راه عدالت گام بردارد، گفت: ترویج و فرهنگ سازی سنت‌هایی مانند انفاق باید در جامعه گسترش یابد و همه باید از اموال خود حقی برای محرومان قرار داده و وظیفه خود بدانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: