کد خبر: 4046497
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۷

استاندار آذربایجان‌شرقی کیفی‌سازی و دانش‌بنیان شدن را حلقه مفقوده بخش تولید دانست و گفت: اگر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار صنایع بزرگ و کوچک نهادینه شود بسیاری از معضلات تولید در حوزه بهره‌وری، کیفیت و بازاریابی قابل حل است.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی، روز گذشته، 14 فروردین‌ماه، در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و بازار کار استان در سال جدید، کیفی‌سازی و دانش‌بنیان شدن را حلقه مفقوده بخش تولید دانست و گفت: اگر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار صنایع بزرگ و کوچک نهادینه شود بسیاری از معضلات تولید در حوزه بهره‌وری، کیفیت و بازاریابی قابل حل است.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با علم به اهمیت کیفی‌سازی در بخش تولید، امسال بر مسأله دانش‌بنیان شدن این بخش تأکید کردند که اگر به این موضوع توجه شود، تولید و اشتغال هدفمندتر و با نتایج بهتر محقق خواهد شد.

خرم، مشاوره شغلی برای افراد جویای کار را از جمله مشکلات حوزه اشتغال استان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ارتباط هدفمندی بین افراد جویای کار و صاحبان صنایع و کارفرمایان وجود ندارد که لازم است اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بخش خصوصی و تعاونی اقدام اساسی در این حوزه انجام دهد.

وی ارائه مشاوره‌های شغلی به افراد جویای کار به ویژه فارغ‌التحصیلان بیکار، ساکنان مناطق حاشیه‌نشین، دهک‌های پایین جامعه و مددجویان نهادهای حمایتی را ضروری دانست و گفت: با وجود فرصت‌های شغلی در بخش تولید استان، دسترسی نیروی کار به این فرصت‌ها دشوار است و لازم است که نیروی کار متناسب با نیاز کارفرمایان شناسایی و ارتباط بین آنها برقرار شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین حل مشکل بیکاری در برخی از شهرها و روستاهای استان را نیازمند اصلاح روش‌ها در بخش کشاورزی دانست و گفت: دستگاه‌هایی مانند جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت که سهم بالایی در حوزه اشتغال دارند، مزیت‌های مربوط به این بخش‌ها را شناسایی و فعال کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان استان در حوزه تخصصی خود به صورت جدی وارد شده و موانع ایجاد اشتغال را رفع کنند، افزود: اگر موانع رفع شود، کاروان تولید و اشتغال خودبه‌خود به حرکت درمی‌آید.

خرّم همچنین بر فعال‌تر شدن کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جدید و تلاش برای افزایش سهم استان از تسهیلات و اعتبارات اشتغال‌زایی تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: