کد خبر: 4057280
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸

معاون فرهنگی دانشگاه هنر اسلامی تبریز گفت: همایش ملی جلوه‌های جهادی شهیدان «باکری» و «سلیمانی» در مدیریت شهری سوم خردادماه سال‌جاری در تبریز برگزار می‌شود.

همایش ملی جلوه‌های جهادی، تبریز به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سیدعلی فارغ، معاون فرهنگی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، عصر روز گذشته، 25 اردیبهشت‌ماه، گفت: همایش ملی جلوه‌های جهادی شهیدان «باکری» و «سلیمانی» در مدیریت شهری روز سوم خردادماه سال‌جاری با حضور شهردار کلانشهر تهران، اعضای شورای شهر تهران و یکی از همسنگران شهید باکری در تبریز برگزار می‌شود.

وی از استقبال کم نظیر جامعه دانشگاهی کشور از این همایش خبر داد و افزود: همایش جلوه‌های جهادی در ۱۰ محور برگزار شده و بیشترین آثار ارسال شده در محورهای عدالت محوری با ۱۴ درصد، مدیریت بحران با ۱۱ درصد و مدیریت شهری شهروند مدار با ۹ درصد از مجموع آثار بوده است.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد، ۱۷۵ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و مقررشده در قالب سخنرانی و پوستر در قالب لوح فشرده و به شکل الکترونیک جهت حفاظت از محیط زیست تدوین شوند.

فارغ گفت: قرار است در دوره‌های بعدی این همایش، بخشی را جهت تجلیل از مدیران جهادی تخصیص داده و نشان لیاقت به مدیران جهادی در حوزه مدیریت شهری اهدا شود اما این بخش در این دوره نخواهد بود.

دبیر علمی همایش، با بیان این‌که پنج مقاله به عنوان مقالات منتخب مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، اظهار کرد: تعداد از مقالات نیز به عنوان مقالات برگزیده در حاشیه همایش به صورت مجازی و در قالب سخنرانی ارائه خواهند شد.

وی در خصوص سطح کیفی مقالات و این همایش نیز بیان کرد: سطح کیفی پذیرش مقالات علی رغم تعطیلی مراجع علمی در دوران کرونا کاهش نیافته و از راهیابی مقالات با کیفیت پایین به مرحله نهایی همایش اجتناب کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که امروزه موضوع کار جهادی در مدیریت شهری که برگرفته از ادبیات دینی ما است، می‌تواند مبنای علمی پیدا کند، افزود: رویکرد علمی همایش جلوه‌های جهادی برای دو شهید گرانقدر باکری و سیلمانی به دلیل تأثیرگذاری و قابلیت الگوبرداری از آن‌ها بوده و نویسندگانی که مقالاتشان را به دبیرخانه فرستاده‌اند نیز اذعان دارند که موضوع مدیریت جهادی یک موضوع پژوهشی است.

دبیر علمی همایش جلوه‌های جهادی گفت: ادبیات مدیریت جهاد که بعد از انقلاب اسلامی در کشور ما شکل گرفت، قابل ترجمان به زبان علمی است و همایش‌های مثل جلوه‌های جهادی می‌تواند در جهت ترویج و توسعه این ادبیات کارساز باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: