کد خبر: 4059408
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

شهردار تهران، تنها راه برون‌رفت از مشکلات فعلی شهرها را مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: باید با تفکری درست، تکیه بر اندیشه‌ای صحیح و بهره‌گیری از نخبگان جامعه، گره از کار مردم بگشاییم.

تنها راه برون رفت از مشکلات شهرها مدیریت جهادی استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، علیرضا زاکانی، شهردار تهران، امروز، سوم خردادماه، در آیین اختتامیه همایش ملی جلوه‌های جهادی در مدیریت شهری در تبریز اظهار کرد: سالروز آزادسازی خرمشهر نماد افتخار، بزرگی و عظمت دوران دفاع مقدس است و معادلات ما در دفاع مقدس با آزادسازی خرمشهر جلوه‌ای تازه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه اگر نگاه خدایی در راس امور قرار بگیرد، همه کارها گشایش می‌یابد، افزود: وقتی امام خمینی (ره) فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود، در اندک زمانی این اتفاق به واقعیت پیوست.

زاکانی، در ادامه عنوان کرد: این همایش به نام دو شهید والامقام و اسطوره مزین شده است که باید از آن ها تمسک بجوییم.

شهردار تهران، تشریح کرد: ما باید در مواجهه با شهدا مواردی را مدنظر قرار بدهیم که از جمله می‌توان به قدردانی از آنان، زمان شناس بودن، قهرمان سازی و الگوسازی از شهدا، یاری جستن از شهدا و امیدواری به شفاعت آن ها در سرای باقی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه اولین درس زندگی شهید باکری و شهید سلیمانی بندگی خوب خداست، افزود: بنده شدن در گفتار آسان اما در عمل سخت است. شهید باکری اسوه ای است که دریافت و درک از بندگی خدا را در زندگی خود عملی و اجرایی کرد.

زاکانی یکی دیگر از ویژگی‌های شهدا را تبعیت از امام و ولی شان دانست و تاکید کرد: مدیران ما باید تابع ولی فقیه باشند. دیگر ویژگی شهدا، خادم مردم بودن است که آنها در این حوزه پیشتاز بودند. به واقع در مقابل مردم فروتن بودن، عین بزرگی است.

وی همچنین اضافه کرد: این انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی را به ارمغان آورد که باید مردم سالاری دینی در راس کارهای مدیران جهادی باشد.

شهردار تهران با اشاره به اخلاص شهدا، تصریح کرد: هرکجا خطر بود، شهدا خود پیشقدم می شدند و هر جا نفعی وجود داشت، دیگران را به جلو هدایت می کردند.

وی خطاب به مدیران بیان کرد: اگر ایمان به خدا سرلوحه کار شما باشد، در هر عرصه ای که باشید موفق خواهید شد، چه جنگ و چه حوزه اقتصاد.

شهردار تهران یکی از ویژگی‌های مشترک تمام شهدا را تدبر، تفکر، اندیشه و برنامه محوری عنوان کرد و گفت: اگر مدیران جهادی نیز این ویژگی‌ها را به ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری خود بیفزایند، قطعاً توفیقات فراوانی به دست خواهد آمد.

زاکانی تنها راه برون‌رفت از مشکلات فعلی شهرها را مدیریت جهادی عنوان کرد و افزود: باید با تفکری درست، تکیه بر اندیشه‌ای صحیح و بهره‌گیری از نخبگان جامعه، گره از کار مردم بگشاییم.

وی تشریح کرد: برای مثال حل مشکلاتی چون ترافیک، آلودگی هوا، نمای ساختمان ها، مدیریت بلایای طبیعی، مدیریت پسماند و ... نیازمند دقت نظر، برنامه و تدبیر است که اگر اتفاق بیفتد، شهرها ایمن شده و در مسیر توسعه قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه امروز نیازمند شاگردی در مکتب شهدا هستیم، گفت: امروز باید راه را برای مردم باز کنیم و این راه تنها در سایه خدمت به مردم گشوده می شود. شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید آقا مهدی باکری می توانند راه را برای ما نشان دهند و الگوی مدیریتی ما در شهرها باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: