نمایندگان مجلس فرمایشات رهبر معظم انقلاب را عملی کنند
کد خبر: 4060009
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷

نمایندگان مجلس فرمایشات رهبر معظم انقلاب را عملی کنند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: نمایندگان مجلس برای اجرایی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب پیشقدم باشند تا زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود، اگر خلافی هم شد بر گردن نماینده‌ها نیندازند.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، ششم خردادماه، امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، گفت: نمایندگان مجلس برای اجرایی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب پیشقدم باشند تا زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود، اگر خلافی هم شد بر گردن نماینده‌ها نیندازند.

وی ادامه داد: اگر فردی از سوی نمایندگان مجلس بر یک مسئولیت منصوب شده و عملکرد خوبی نداشته باشد، نمایندگان مجلس نمی‌توانند بر آن مسئول نظارتی داشته باشند؛ البته وزرا نیز باید با نمایندگان مشورت‌های لازم را انجام داده و بعد از مشورت تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهند.

آل‌هاشم، اظهار کرد: مجلس یازدهم خدمات ارزشمندی داشته و قوانین متعدد و متفاوتی را تصویب کرده است که از جمله این قوانین می‌توان به قانون تسهیل صدور مجوز کسب‌وکار، قانون جهش تولید مسکن، قانون مالیات بر خانه‌های خالی، قانون نظام رتبه‌بندی معلمان، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، قانون حمایت از تولید و دانش بنیان، قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها و احکام اصلاحی ساختار بودجه کل کشور اشاره کرد.

خطیب جمعه تبریز، با اشاره به اهمیت ابعاد سفر رئیس جمهور به عمان گفت: امارات و بحرین اکنون رابطه رسمی با رژیم صهیونیستی دارند و این منجر شده تا رژیم صهیونیستی حضور فیزیکی برای ناامن کردن منطقه در جنوب خلیج فارس را در ذهن بپروراند.

وی افزود: همکاری پادشاهی عمان با جمهوری اسلامی ایران می‌تواند مانع نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه شود.

آل هاشم اضافه کرد: از طرف دیگر قطر هم دیگر کشور عضو شورای خلیج فارس است و می‌تواند با ایران و پادشاهی عمان یک بلوک قدرتمند سیاسی در برابر صهیونیست ایجاد کند و مانع نفوذ شود.

امام جمعه تبریز، با اشاره بر اینکه عمان سال‌های قبل نیز نقش مهمی در ارتباط با نزدیکی کشور‌های دیگر به ایران داشته است افزود: در گذشته عمان نقش مثبتی در نزدیک کردن و تبادل پیام بین ایران داشته است و اکنون نیر وضعیت عمان همانند سابق است و می‌تواند ایفای نقش کند.

وی با عرض تسلیت به مردم صبور آبادان در خصوص حادثه تلخ ریزش ساختمان متروپل گفت: تعدادی از هموطنان به رحمت خداوند رفتند؛ از این‌رو لازم است تا عوامل مختلف در سطوح مختلف سیاستگذاری و اجرایی با برنامه‌های پیشگیرانه طوری عمل کنند که دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود.
وی اضافه کرد: دستگاه‌های قضائی و امنیتی طبق تاکید رهبر معظم انقلاب باید تمام تلاش خود را برای شناسایی و مجازات مقصران انجام دهند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کنگره‌ ۴۰۰۰ شهید روحانی متذکر شد: از سال ۱۲۷۵ تا سال ۱۳۵۷ تعداد ۵۷ شهید روحانی، از سال ۱۳۵۷ تا قبل‌از شروع جنگ تحمیلی ۴۰ شهید روحانی، در طول دوران دفاع مقدس ۳۶۴۱ شهید روحانی، پس‌ از دوران دفاع مقدس ۱۱۱ شهید روحانی ترور، ۳۸ شهید روحانی مدافع حرم و ۹۳ شهید روحانی جاویدالاثر تقدیم این انقلاب شده‌است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه یکی از راهکار‌های رسیدن به تقوا رسیدن به عدالت است، گفت: تصویب قوانین لازم برای مقابله با تبعیض بیش از فقر لازم است، زیرا تبعیض برای مردم قابل قبول نیست و با قانون می‌توان جلوی این شکاف اقتصادی و تبعیض را گرفت. خداوند به نماینده‌های ما توفیق دهد تا این کار را انجام دهند.

وی در بخش دیگر خطبه‌ها به سالروز شهادت امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) چهار خصلت از جمله اخلاق خوب در خانه، خانواده و جامعه، سخاوتمندی نفس، پرهیز از زیاده‌گویی، بخشش اضافی اموال خود به نیازمندان را چهار ضلع تکمیل ایمان برشمرده‌اند.

آل‌هاشم، با بیان اینکه مردم زمان امام صادق (ع) حواسشان جمع نبود و انقلاب امام صادق (ع) را با دسیسه دشمنان به انحراف کشاندند، افزود: با این حال امام از تلاش خود خسته نشدند و از ایشان به عنوان مظهر نماد یک انسان کامل خستگی‌ناپذیر یاد می‌شود.

خنماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: تبیین اسلام ناب، تبیین و تبلیغ مساله امامت، تشکیل و تربیت جمع وفادار برای تشیع، اقدام به هر ضربه ممکن به دستگاه حاکم از جمله خطوط تبیین شده امام صادق (ع) بود.

انتهای پیام
captcha