کد خبر: 4066878
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲

اصناف در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن نقش‌آفرین هستند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر رفع دغدغه‌های اصناف گفت: پایین آمدن توان خرید مردم، افزایش دستمزد کارگرها و افزایش مالیات‌ها از مهمترین دغدغه‌های اصناف ما است، اما این قشر در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن نقش‌آفرین هستند.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز، روز یکشنبه، پنجم تیرماه، در دیدار اصناف، تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی استان با تأکید بر رفع دغدغه‌های اصناف گفت: پایین آمدن توان خرید مردم، افزایش دستمزد کارگرها و افزایش مالیات‌ها از مهمترین دغدغه‌های اصناف ما است، اما همین عزیزان در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن نقش‌آفرین هستند. 

وی با بیان اینکه اصناف در دوران‌های مختلف همواره در کشور اثرگذار بوده‌اند، گفت: جریان ساز بودن اصناف در دوران انقلاب، فداکاری آنها در دوران جنگ تحمیلی و همکاری در دوره کرونا باعث آرامش و نشاط اجتماعی بوده است و اصناف دشمن را در دوران تحریم‌ها نا امید کرده‌اند.

امام‌جمعه تبریز با تأکید بر اینکه تریبون نماز جمعه بلندگوی اصناف است، ادامه داد: برای رفع مشکلات اصناف، کسبه و بازاریان از هر فرصتی استفاده خواهم کرد تا دغدغه‌های آنها را به گوش مسئولان برسانم.

آل‌هاشم بیان کرد: اصناف باید مراقب باشند تا دشمن با دست آنها به نظام و انقلاب ضربه نزند؛ دشمنان همواره تلاش دارند به بهانه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن زائده تحریم‌های ناجوانمردانه است، اصناف را تحریک و احساسات آنها را جریحه‌دار سازد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه با یادآوری اینکه اصناف بزرگترین بخش اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تأمین امنیت معاش مردم رسالت سنگین اصناف است، از این رو باید به مشکلات و دغدغه‌های آنها توجه جدی داشته باشیم.

وی اصناف را مجموعه‌ای از تشکل‌های اجتماعی و سیاسی بیان کرد که از زمان مشروطه تاکنون نقشی اثرگذار در پویایی اقتصاد کشور ایفا کرده‌اند.

آل‌هاشم، در توصیف اقتصاد کشور، آن را به دو بخش با سرمایه گذاری‌های عظیم با اشتغال بالا و سرمایه گذاری‌های خرد با اشتغال آفرینی‌های متنوع تقسیم کرد و گفت: اصناف جزء سرمایه گذاری‌های خرد هستند که به‌عنوان پیشران تولید در حال حرکت هستند و نقش بالایی در اقتصاد مقاومتی کشور دارند.

امام‌جمعه تبریز تأکید کرد: اصناف بنگاه‌های کوچک اقتصادی به حساب می‌آیند که نقش آنها در حوزه اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست از این رو باید حمایت جامع از آنها داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha