کد خبر: 4068024
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۳

جنایات آمریکا برای نسل جدید تبیین شود

مشاور حقوقی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: جنایات آمریکا باید برای نسل جدید بازگو و تبیین شود چراکه آنها تصمیم گیران آینده کشور هستند.

مرتضی عبدی، مشاور استاندار آذربایجان شرقیمرتضی عبدی، مشاور حقوقی استاندار آذربایجان‌شرقی، در  گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: جنایات آمریکا باید برای نسل جدید بازگو و تبیین شود چراکه آنها تصمیم گیران آینده کشور هستند.

وی ادامه داد: کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که با تمام توان از قیام و نهضت نشات گرفته و قدرت مردم را ساقط کردند و ظلم مضاعفی بر مردم شد، تشکیل سازمان ساواک، ایجاد کاپیتولاسیون و تحقیر بزرگ ملت جمهوری اسلامی ایران که با نفوذ در مردم، این قانون را به صحن مجلس آوردند و صلاحیت رسیدگی دادگاه‌های ایران به جرایم اتباع آمریکایی در ایران را از بین بردند، طراحی کودتای نظامی شهریور ۱۳۵۷ و ۱۳ آبان که اقدامات ضد حقوق بشری ۱۷ شهریور یک جنایت بود، از جمله اقدامات آمریکا بر علیه ایران بود.

عبدی، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز اولین دولتی که آشکارا در مقابل جمهوری اسلامی ایران موضع سیاسی گرفته بود، آمریکا بود که از مجلس سنا و پارلمان آشکارا مصوبه می‌داد سپس عراق را تحریک کرد و تجهیزات نظامی، اطلاعاتی و امنیتی آن را تامین و سازمان مجاهدین را هم راه‌اندازی کرد.

مشاور حقوقی استاندار آذربایجان شرقی، تاکید کرد: تمامی مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب تاکنون تمامی اقدامات خود را برعلیه ما ساماندهی می‌کنند که در فتنه 88 سرخط اصلی آمریکا بود و آشوبگران هم به آمریکا فرار کردند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام بعدی آمریکا، ایجاد جنگ ایران هراسی بود که با موفقیت از آن بیرون آمدیم و عراق با خفت و خواری برگشت و نتیجه‌ جنگ، مطلوب آنها نشد و در سال ۱۳۷۳ هم انفجار بوینس آیرس در آرژانتین انجام شد و کلید واژه حقوق بشر کلید خورد همچنین در ماجرای برج‌های دوقلو هم ما متهم شدیم و جزو لیست شرارت شدیم اما معلوم نشد که دلیل آن چه بود.

وی یادآور شد: مرحله‌ بعدی، تجهیز طالبان بود که اکنون رویکرد آنها عوض شده و آن زمان ترورها همه‌ افراد جامعه را بر می‌گرفت و صرفاً برای ترس افراد بود سپس با رویکرد افراد شاخص انجام شد و در سال‌های اخیر نیز ترور شهید قاسم سلیمانی از بزرگترین اقدامات آنها بود.

مشاور استاندار آذربایجان شرقی متذکر شد: حقوق بشر آمریکایی مانند یک پوسته است که اولین هدیه ورود آمریکا به عراق، به تاراج رفتن تمامی موزه‌ها بود و حقوق بشر آمریکایی صرفاً یک ادعا است تا به سیاست‌های خود برسند.

وی گفت: برخی موارد را باید موسمی نگاه نکنیم که اکنون حنای آمریکا رنگی ندارد چراکه اگر می‌توانست اتحادیه اروپا را با خود همراه می‌کرد و افراد خود را به ایران نمی‌فرستاد چراکه در انتخابات بعدی خود به این پیمان‌ها نیاز دارد و اکنون به دنبال بهانه‌ای برای جمع کردن این پیمان‌ها است

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :