کد خبر: 4068489
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹

رسالت اصلی مبلغان ایستادگی در مقابل توطئه‌های دشمنان است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اهر، رسالت اصلی مبلغان را در جامعه امروزی مقابله و ایستادگی در مقابل تهدیدات دشمنان بیان کرد و گفت: مبلغان باید با آگاهی بیشتر تهدیدات دشمنان را به مردم بازگو کنند.

حجت الاسلام ستاری، رئیس اداره تبلیغات اهر

حجت‌الاسلام حسین ستاری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی اهر، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، رسالت اصلی مبلغان را در جامعه امروزی مقابله و ایستادگی در مقابل تهدیدات دشمنان بیان کرد و گفت: مبلغان باید با آگاهی بیشتر تهدیدات دشمنان را به مردم بازگو کنند.

وی از صفات مبلغان دینی خداترسی را ذکر کرد و افزود: خداترسی مقدمه شجاعت و شهامت مبلغان در مقابله با دشمنان و نوعی واکنش برای دفع توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان است.

ستاری، با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر خم و دهه ولایت و امامت، از هیئت‌ها، دستجات، گروه‌های عزاداری و ... خواست در این دهه از برگزاری مراسم و عزاداری‌های محرم خودداری کرده و در راستای گرامیداشت این دهه با نصب بنر، پرچم و برگزاری برنامه‌های مختلف دینی، مذهبی و فرهنگی در مساجد و حسینیه‌ها و مؤسسات اقدام کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اهر، از هیئت‌های مذهبی خواست توزیع و اهدای احسانات و نذورات خود را در دهه ولایت و امامت انجام دهند.

وی همچنین از هیئت‌های شاه حسین گویان شهرستان اهر نیز خواست در این روزهای باقیمانده به ماه محرم با تعیین مکان عزاداری و هماهنگی با نیروی انتظامی زمینه برگزاری باشکوه عزاداری‌های حسینی(ع) را به دور از هرگونه ایجاد ترافیک و سلب آسایش برای همشهریان مهیا کنند.

ستاری، سازمان تبلیغات اسلامی را نهادی مردمی و برخواسته از بطن انقلاب به فرمان امام خمینی راحل دانست و گفت: این سازمان با اهداف اعتلای فرهنگ غنی و پربار اسلامی، تبلور حیات معنوی و تبیین و ترویج شاخص‌های اعتقادی تأسیس شده است.

وی رسالت سازمان تبلیغات اسلامی را سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، ساماندهی، پشتیبانی، نظارت بر تبلیغات دینی مردم، زمینه‌سازی برای یافتن نیروهای مؤمن، تأسیس تشکل‌های لازم، برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور تقویت و هدایت مداوم انجمن‌های اسلامی، تلاش در اشاعه معارف، فرهنگ، تاریخ، تأکید بر وحدت همه مذاهب اسلامی و حراست از آن با همکاری مراجع و نهادهای ذی‌ربط، تحقیق و بررسی در خصوص تبلیغات سو، تهاجم فرهنگی دشمنان، شناسایی و تحلیل ترفندهای تبلیغی علیه اسلام و انقلاب، انجام مطالعات راهبردی و بررسی‌های کاربردی در زمینه نیازهای فرهنگی جامعه به‌ویژه جوانان، طراحی برنامه‌ها و شیوه‌های تبلیغاتی نوین، اصلاح و احیای روش‌های سنتی در تبلیغات اسلامی بیان کرد. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha