کد خبر: 4076296
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

۶ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با روند صعودی ابتلا به کرونا تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز در آذربایجان‌شرقی به ۶ مورد افزایش یافت.

وضعیت قرمز کرونایی، آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حسین حقایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امروز، 15 مردادماه، گفت: با روند صعودی ابتلا به کرونا تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز در آذربایجان‌شرقی به ۶ مورد افزایش یافت.

وی اظهار کرد: شهرستان‌های آذرشهر، سراب، شبستر، کلیبر، ملکان و هریس در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند و اکنون سه شهرستان اهر، بناب و مراغه هم در وضعیت نارنجی هستند.

حقایی، با بیان اینکه شهرستان تبریز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد، افزود: شهرستان‌های اسکو، بستان‌آباد، جلفا، چاراویماق، خداافرین، عجب شیر، مرند، میانه، هشترود، هوراند و ورزقان نیز زرد هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد کل بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی به ۳۹۳ نفر افزایش یافته و در ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ نفر بیمار جدید شناسایی شده و در بخش مراقبت‌های ویژه نیز ۷۷ نفر بستری هستند و متأسفانه ۵ نفر هم فوت کرده اند.

وی یادآور شد: بر این اساس میزان بستری بیماران کرونایی در آذربایجان شرقی نسبت به هفته قبل ۲ برابر و تعداد فوتی‌ها ۱.۵ برابر افزایش دارد.

حقایی، همچنین با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در آذربایجان شرقی گفت: درصد واکسن تزریق شده به عنوان دُز یادآور در افراد بالای ۱۸ سال استان که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسیناسیون آن‌ها سپری شده است، ۱.۹۱ درصد است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha