کد خبر: 4077492
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶

بستری ۴۱۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان‌ شرقی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۴۱۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی بستری هستند که نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

کرونا، دانشگاه علوم پزشکی تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حسین حقایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امروز، 20 مردادماه، گفت: ۴۱۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی بستری هستند که نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ کرونایی جدید در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری شدند و ۷۶ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه زیر نظر پزشکان قرار دارند، ضمن اینکه در این مدت یک نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا فوت شده است.

وی همچنین با اشاره به آخرین روند واکسیناسیون کرونا در آذربایجان شرقی ادامه داد: تاکنون ۵۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان نوبت سوم واکسیناسیون را دریافت کردند و درصد واکسن تزریق شده به عنوان دز یادآور در افراد بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسیناسیون آن‌ها سپری شده، تنها ۲ درصد است.

حقایی با بیان اینکه ۱۷.۱۶ درصد افراد واجد شرایط آذربایجان‌شرقی تاکنون هیچ واکسنی دریافت نکردند گفت: توصیه به انجام واکسیناسیون دز یادآور در افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسیناسیون آن‌ها گذشته می شود و نیز سایر گروه‌های سنی نیز نسبت به شروع و تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، یادآور شد: برنامه واکسیناسیون در تمام خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی استان در ساعات اداری و در ساعات غیر اداری و روز‌های تعطیل در مراکز منتخب و روز‌های خاص به صورت سیاری انجام می‌شود که در سایت هر شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های تابعه استان و نیز بطور کلی در سایت مرکز بهداشت استان بارگذاری شده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین موارد ابتلا و مرگ و میر در افراد ۶۰ تا ۸۰ ساله هاست که بیماری زمینه‌ای دارند.

حقایی اضافه کرد: استفاده از ماسک به خصوص در فضای سربسته یا مسقف، جداسازی افراد علامتدار از افراد سالم، و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha