کد خبر: 4077496
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴

پیشرفت کشور بدون فداکاری بانوان میسر نیست

رئیس شورای اسلامی تبریز، با بیان اینکه هرگز نمی‌توان اهمیت و ارزش جایگاه بانوان را در جامعه نادیده گرفت، گفت: بانوان تأثیر مستقیمی در رشد و تعالی جامعه داشته و پیشرفت کشورمان بدون تلاش و فداکاری آنها میسر نخواهد بود.

رسول برگی، رئیس شورای شهر تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام رسول برگی، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز امروز، 20 مردادماه، با اشاره به تصویب پیشنهاد معاونت ریاست جمهوری مبنی بر بهره‌مندی سازمان‌ها و نهادهای مختلف از مشاور امور زنان و خانواده، از تصویب یک فوریت و آغاز بررسی طرح تشکیل اداره کل امور بانوان شهرداری تبریز طی هفته‌های گذشته خبر داد.

وی با اشاره به تصویب پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر لزوم بهره‌مندی نهادها و سازمان‌های مختلف از مشاور امور زنان و خانواده اظهار کرد: این پیشنهاد توسط هیأت‌وزیران به تصویب رسید که نشان‌دهنده اهمیت موضوع است.

برگی، افزود: هرگز نمی‌توان اهمیت و ارزش جایگاه بانوان را در جامعه نادیده گرفت چرا که بانوان تأثیر مستقیمی در رشد و تعالی جامعه داشته و پیشرفت کشورمان بدون تلاش و فداکاری آنها میسر نخواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: این مصوبه می‌تواند به رفع مشکلات موجود در حوزه بانوان و خانواده‌ها کمک کند اما باید توجه داشت که نظرات و تصمیمات اتخاذشده مبتنی بر دغدغه‌ها و دیدگاه‌های مؤثر بانوان باشد.

وی با اشاره به طرح الزام شهرداری تبریز بر ایجاد اداره کل امور بانوان خاطرنشان کرد: پیش از اینکه هیئت‌وزیران در خصوص بهره‌مندی سازمان‌ها و نهادهای مختلف از مشاور امور زنان و خانواده مصوبه‌ای داشته باشد، طرحی را به همراه حکیمه غفوری، رئیس محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز آماده کرده بودیم که یک فوریت آن تایید شده و جهت بررسی به کمیسون‌های تخصصی شورا ارسال شده است و این طرح در رابطه با الزام شهرداری تبریز به ایجاد اداره کل امور بانوان است.

برگی، افزود: بر اساس این طرح که در هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تبریز به مطرح شد، شهرداری باید برای رفع مشکلات موجود در حوزه بانوان و همچنین بهره‌مندی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این حوزه در مدیریت شهری، برنامه‌ریزی و... نسبت به تشکیل اداره کل امور بانوان اقدام کرده و گزارش آن را نیز ارائه کند.

رئیس شورای شهر تبریز در پایان گفت: حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف همواره منجر به نتایج قابل‌توجه و کسب نتیجه مطلوب بوده و در همین راستا نیز در شهرداری تبریز شاهد انتصاب تعدادی از بانوان در پست‌های مدیریتی بوده‌ایم که امیدواریم با تداوم آن بتوانیم گام‌های مؤثری در توسعه و پیشرفت شهرمان برداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha