کد خبر: 4078023
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹

ریل‌گذاری صحیح جامعه نیازمند تقویت حوزه بانوان است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ریل‌گذاری صحیح جامعه و تقویت جامعه نیازمند تقویت حوزه بانوان است، گفت: این مجموعه مدون آموزشی برای تراز ساختن دختران و پسران بوده تا بتوانند در کودکی حقوق و مسئولیت‌های خود را یاد بگیرند و از طرفی جایگاه دختر و پسر در جامعه ارزش‌گذاری و تبیین شود.

زهرا کوهی، مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، زهرا کوهی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، امروز، ۲۳ مردادماه، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عرصه بانوان حوزه‌ای مهم و اثرگذار در جامعه بوده و بر اساس گفته‌ مقام معظم رهبری، زنان نیمی از جامعه هستند که بر نیمی دیگر جامعه تأثیر می‌گذارند.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین ضعف‌هایی که در جوامع مختلف دنیا دیده می‌شود، فقدان نگاه نظام‌مند به حوزه زن و خانواده است. در اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی نکات بسیار مهمی در رابطه با زن و خانواده آمده که مشخص می‌سازد این حوزه حتی بر سایر حوزه‌های جامعه تأثیرگذار است اما متأسفانه با کمبود نگاه نظام‌مند به این حوزه مواجه هستیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به تفاوت‌ها و چالش‌های موجود در جامعه، گفت: نباید از تفاوت‌ها و چالش‌های موجود فرار کنیم زیرا در غیر این صورت نمی‌توانیم به اندیشه‌های ناب و جدید دست یابیم و لازمه این موضوع نیز داشتن نگاهی نظام‌مند مطابق بر نگاه امامین است.

کوهی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی دیگر در جامعه امروز این است که کفه تربیتی و آموزشی جامعه تنها به سمت بانوان و دختران است و مجموعه مدون آموزشی ویژه فرزندان پسر وجود ندارد در حالی که باید آموزش‌های لازم در رابطه با زندگی اجتماعی و شناخت تفاوت‌های پسران و دختران به پسران نیز آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه ریل‌گذاری صحیح جامعه و تقویت جامعه نیازمند تقویت حوزه بانوان است، ادامه داد: این مجموعه مدون آموزشی برای تراز ساختن دختران و پسران بوده تا بتوانند در کودکی حقوق و مسئولیت‌های خود را یاد بگیرند و از طرفی جایگاه دختر و پسر در جامعه ارزش‌گذاری و تبیین شود.

وی با تأکید بر اهمیت بهره‌مندی از توان و پتانسیل بالقوه بانوان در حوزه مدیریت‌های میانی، گفت: قطعاً بانوان شاخص اثرگذار، مبتکر و متفکر بسیاری در نقاط مختلف شهر و کشور ما هستند که می‌توانند تا حوزه بین‌المللی کارها را پیش ببرند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد جمعیت استان، افزود: وضعیت سالمندی در استان چندان خوب نبوده و بحث افزایش جمعیت و فرزندآوری به باورهای درون فردی بازمی‌گردد. آذربایجان شرقی یک استان صنعتی است و افزایش سالمندان و کاهش جمعیت به کاهش نیروی انسانی صنعت می‌انجامد.

وی با اشاره به پیگیری جدی مسائل بانوان استان به خصوص در حوزه بیمه، گفت: بانوان خانه‌دار بسیاری در استان هستند که باید ارزش کار خانگی آن‌ها کوچک شمرده نشود. سند تحول دولت سیزدهم در حوزه بانوان نیز اگر اجرایی شود یک کار بسیار ارزشمندی خواهد بود. در این سند، هفت کارگروه از جمله نشاط اجتماعی، زیست عفیفانه و کسب و کار پایدار به دست خود مردم اداره خواهد شد.

وی همچنین از طراحی مجموعه کسب و کار منسجم برای بانوان استان خبر داد و گفت: تدوین کتب درسی در همراه ساختن پدر و مادر و تحصیل برخی دوره‌‍‌ها به همراه فرزندان باید در حوزه کلان کشوری عملیاتی شود.

کوهی در خصوص بحث جوانی جمعیت نیز افزود: اگر ازدواجی باشد جمعیتی خواهد بود و باید ابتدا بر روی تشکیل خانواده در جامعه کار کنیم و بر روی تحکیم و تثبیت آن نیز برنامه ریزی داشته باشیم. چرا نباید ازدواج آسان با وجود دختران و پسران مجرد بسیاری در جامعه کم باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha