کد خبر: 4078178
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶

استقرار ۴۳ موکب از آذربایجان‌شرقی در اربعین

دبیر اجرایی ستاد اربعین آذربایجان شرقی گفت: ۴۳ موکب از استان در مراسم پیاده روی اربعین فعال شده و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

موکب، اربعین حسینی، آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی ستاد اربعین استان، جعفر رزمی، دبیر اجرایی ستاد اربعین آذربایجان‌شرقی، روز گذشته، 23 مردادماه، در همایش استانی مدیران مواکب استان، گفت: ۴۳ موکب از استان در مراسم پیاده روی اربعین فعال شده و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: ۴۱ موکب استان در کشور عراق و ۲ موکب در پایانه‌های مرزی مهران و شلمچه مستقر شده و به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه خواهند کرد.

رزمی بیان کرد: بعد از وقفه ۲ ساله، ستاد اربعین حسینی با ۱۵ کمیته در استان آذربایجان‌شرقی تشکیل شده و تمام ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی استان برای برگزاری باشکوه مراسم پیاده روی اربعین حسینی به کار گرفته شده است.

دبیر اجرایی ستاد اربعین آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه زائران باید از قبل در سامانه سماح ثبت‌نام کنند، تأکید کرد: زائران مراحل ثبت نام و اخذ گذرنامه را به روزهای پایانی عزیمت به زیارت اربعین موکول نکنند .

علی حق بیگی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به اینکه برای ورود به کشور عراق تزریق حداقل ۲ دُز واکسن الزامی است، افزود: در صورتی که مدت ۶ ماه از تزریق آخرین دُز واکسن این گروه از زائران گذشته باشد، باید در ایام باقی مانده دُز یادآور را نیز تزریق کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha