کد خبر: 4085966
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱
امام جمعه موقت تبریز:

هدف دشمن از آغاز جنگ تحمیلی از بین بردن انقلاب اسلامی بود

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه ۳۱ شهریور سالروز آغاز دفاع مقدس است که هدف دشمن از بین بردن انقلاب اسلامی بود، گفت: یاد همه شهدا را گرامی می‌داریم؛ حقیقتا جنگ سرنوشت کشور را تغییر داد و به همه نشان دادیم که می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

حجت الاسلام روشن تن، امام جمعه موقت تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام اسماعیل روشن‌تن، امام جمعه موقت تبریز، امروز، 25 شهریورماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، هشت سال ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن متجاوز را یکی از فرازهای مهم تاریج ایران در تمام اعصار برشمرد و گفت: نباید با سهل انگاری این دوران پرشکوه و عزت آفرین از یادها و خاطره ها دور شود، چون دفاع مقدس برکات بیشماری برای جمهوری اسلامی داشت.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک میهن به دشمن داده نشد، اظهار کرد: هدف اصلی دشمن بعثی و ابرقدرت های شرق و غرب از آغاز جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور از بین بردن کامل انقلاب اسلامی نوپای مردم مسلمان ایران بود.

روشن تن با گرامیداشت یاد همه شهدای دفاع مقدس، یادآور شد: این جنگ هشت ساله سرنوشت کشور را تغییر داد و مردم مومن و ولائی ایران به جهانیان نشان دادند که می‌توانیم روی پای خود بایستیم و کشوری که در ۲۰۰ سال اخیر فقط در حال تجزیه بود،طی هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاکش را به دشمن نداد.

خطیب جمعه تبریز، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خودکفایی دفاعی، ملی، اتکای ملی و استقامت مردمی و تربیت فرزندان آسمانی را از دیگر دستاوردهای مهم دفاع مقدس برشمرد.

وی تبعیت از ولی فقیه زمان و رهبری داهیانه امام راحل (ره) را یکی از رموز موفقیت ایران در دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: اگر مردم و مسئولان به ندا و تفکرات رهبری توجه کنند، رسیدن به قله های تقوی و سعادت مهیا می شود و دست طمع کاران و اجانب برای همیشه قطع خواهد شد.

روشن تن، به ۲۷ شهریور سالروز درگذشت استاد شهریار اشاره کرد و گفت: این شاعر عارف به تعبیر مقام رهبری به واقع حکیم بود و شخصیت ممتاز وی برای همیشه تاریخ بر ترک ادب و فرهنگی ایران و آذربایجان خواهد درخشید.

امام جمعه موقت تبریز، به عشق و علاقه شهریار به رهبر انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: در دیدار تاریخی شهریار با ایشان، وقتی چشم استاد به دست مبارک ایشان خورد، نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد.

وی برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را نمایش اقتدار و وحدت مسلمانان و جهان تشیع دانست و با قدردانی از پذیرایی عراقی ها از زائران ایرانی، گفت: عراق با عشق در این مسیر جلو آمد و دریای خروشان زائران را با تمام محرومیت‌هایش به سینه فشرد، هرچند دشمن تلاش می‌کرد تا جزئیات را بزرگ نشان دهد اما مردم عراق ارادتمندان و شیعیان امام حسین(ع) را در آغوش خود گرفتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha