کد خبر: 4090128
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱
امام جمعه موقت تبریز:

فتنه اخیر برای ایجاد شکاف بین مردم طراحی شده است

امام جمعه موقت تبریز، با بیان اینکه فتنه اخیر دشمنان به بهانه حجاب با هدف ایجاد فاصله بین مردم کشورمان طراحی شده است، گفت: دشمن در این فتنه‌ها به دنبال یک هدف زودگذر نیست بلکه اتحاد و همدلی مردم را نشانه رفته است.

نمازجمعه تبریز، مصلی امام خمینی(ره)به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام علی فاضل هیدجی، امام جمعه موقت تبریز، امروز، 15 مهرماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، با بیان اینکه فتنه اخیر دشمنان به بهانه حجاب با هدف ایجاد فاصله بین مردم کشورمان طراحی شده است، گفت: دشمن در این فتنه‌ها به دنبال یک هدف زودگذر نیست بلکه اتحاد و همدلی مردم را نشانه رفته است.

وی با دعوت از مردم به ویژه مسلمانان ایران، عراق و افغانستان برای وحدت و همدلی اظهار کرد: این فتنه را نیز همانند سایر فتنه‌ها محکوم می‌کنیم، زیرا دشمن با انجام این فتنه‌ها در قالب‌های مختلف سعی دارد تا مردم را از هم دور کند.

فاضل هیدجی، با اشاره به وظایف مسلمان در زمان انتظار امام زمان (عج) گفت: حفظ اتحاد، امنیت و عهد با خدا از وظایف یک منتظر بوده و کسی که به سفارشات پیامبران عمل می‌کند در مسیر انتظار قرار داشته و حفط اتحاد و همدلی از نخستین سفارشهای ائمه اطهار (علیهم السلام) است.

خطیب جمعه تبریز، با اشاره به اینکه اولین تیر شیطان ایجاد فاصله و فتنه انگیزی است ادامه داد: به مساله امنیت به عنوان دومین داشته مهم ما در بیش از ۱۵ آیه قرآنی سفارش شده است و این امنیت شامل حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نظامی است و باید حفظ شود.

وی با اشاره به سفارش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه قدرت ایران در سایه پایداری امنیت حاصل می‌شود، یادآوری کرد: براساس سفارشهای ایشان هر چقدر اتحاد و همدلی بین ما تضعیف شود به همان اندازه دشمن در ایجاد فتنه موفق می‌شود.

این استاد حوزه گفت: حفظ حجاب و ارزش‌های دینی در خط مقدم جبهه عمل به عهد خدا به عنوان سومین وظیفه یک منتظر قرار دارد و همراهی نکردن با فسادکنندگان و داشتن امید از دیگر وظایف یک منتظر است.

فاضل هیدجی اظهار کرد: آگاهی از بحران‌های آخرالزمانی از وظایف فرد منتظر است و طبق احادیث باید در آخرالزمان از داشته‌های خود محافظت کنیم و طبق احادیث، مقام انتظار یک مقام در حد شهادت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha