کد خبر: 4104548
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۳
استاندار آذربایجان شرقی:

کم‌توجهی در حوزه فرهنگی باید جبران شود

استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه خانواده‌ها نسبت به گذشته کم توجه هستند، گفت: کم توجهی در حوزه فرهنگی موجب به وجود آمدن بحران جدی و وادادگی در جامعه شده؛ هرچند دولت و حاکمیت در حوزه فرهنگی و ایجاد عدالت فرهنگی وظیفه دارد اما به مسایل خانواده و دستگاه تعلیم و تربیت نیز باید توجه جدی صورت گیرد.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی، امروز، 13 آذرماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با اشاره به اینکه خانواده‌ها نسبت به گذشته کم توجه هستند، گفت: کم توجهی در حوزه فرهنگی موجب به وجود آمدن بحران جدی و وادادگی در جامعه شده؛ هرچند دولت و حاکمیت در حوزه فرهنگی و ایجاد عدالت فرهنگی وظیفه دارد اما به مسایل خانواده و دستگاه تعلیم و تربیت نیز باید توجه جدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه امروز درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم، گفت: دشمن همه شرایط موجود در جامعه را اعم از فرهنگی، اجتماعی سیاسی و اقتصادی مورد کنکاش قرار داده و براساس آن نقشه راه ترسیم کرده و فضای مجازی را که به یک فضای حقیقی تبدیل شده، در جهت اهداف خود به خدمت گرفته است.

وی بیان کرد: دشمن امید و اعتقاد ما را مورد هدف قرار داده و در این راستا سه کانون خانواده، مراکز تعلیم و تربیت و محیط جامعه را برای نفوذ انتخاب کرده است که برای مقابله با این تهاجم ها کم کاری شده است.

خرّم با اشاره به این که جامعه نیازمند تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی در این زمینه است، افزود: گروه هایی متشکل از مربیان مجرب در محلات مدارس و مراکز تعلیم و تربیت مستقر شده و سواد رسانه ای جامعه را تقویت کنند و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی نارضایتی مردم، عدم پاسخ‌گویی مناسب و بروکراسی اداری در دستگاه‌های اجرایی است، گفت: دستگاه هایی که در برخود با ارباب رجوع پاسخگو هستند باید تشویق و مورد تقدیر قرار گیرند و با اداراتی که رفتار و نعامل مناسبی با مردم ندارند باید برخورد جدی داشته باشیم.

وی همچنین شورای فرهنگ عمومی قرارگاه سیاست گذاری فرهنگی و کانون تحولات فرهنگی دانست و گفت: در این قرارگاه هر سیاست و هراقدامی که به صورت هدفمند طراحی و برای اجرا مصوب شود همه مسئولان ادارات باید در اجرای آن تلاش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha