کد خبر: 4104549
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

مسئله فرهنگ در حاشیه قرار گرفته است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: در هیاهوی مباحث سیاسی و اقتصادی سال‌های اخیر، مسئله فرهنگ در حاشیه قرار گرفته است و هم اکنون نتیجه آن را در کف خیابان‌ها، دانشگاها و مدارس می‌بینیم.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 13 آذرماه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان یادآور شد: امروز شاهد هستیم که برخی ارزش‌ها به ضدارزش تبدیل شده‌اند و این تغییرات ناشی از تفکر لیبرالی و سبک زندگی غربی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی نقش بنیادین در ظهور و بروز هنجاری‌ها و ناهنجارهای جامعه، در کنترل و تشدید بحران های اجتماعی دارد خاطرنشان کرد: حتی بحران‌های اقتصادی و سیاسی نیز در بستر فرهنگ عمومی جامعه متولد می شود.

آل‌هاشم ادامه داد: برای درمان و عبور از این بحران ها چاره ای جز سرمایه گذاری‌های سخت افزاری و نرم افزاری در این حوزه نداریم. بدون اصلاح پایه های فرهنگ عمومی هیچ جامعه نمی‌تواند در برابر بحران های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مقاومت داشته باشد.

وی افزود: در هیاهوی مباحث سیاسی و اقتصادی سالهای اخیر، مسئله فرهنگ در حاشیه قرار گرفته است و هم اکنون نتیجه آن را در کف خیابان ها، دانشگاها و مدارس می بینیم.

امام جمعه تبریز، با استناد به اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر مظلومیت بخش فرهنگی در جامعه گفت: همه ما موظف هستیم از بخش فرهنگی رد مظلومیت کنیم.

وی تصریح کرد: از نظر رهبری، مسائل فرهنگی از مسائل اقتصادی و سیاسی اهمیت بالاتری دارد و هر یک از ما در برابر فرهنگ عمومی استان مسئولیت قانونی، شرعی و اخلاقی داریم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یادآور شد: در سند چشم انداز 20 ساله نیز بیش از هر چیز دیگری بر فرهنگ عمومی تاکید شده است و این مهم بر 5 مؤلفه جمع گرایی، قانون گرایی، وجدان کاری، مسئولیت پذیری و تعادل و تناسب در رفتارهای اجتماعی استوار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha