کد خبر: 4105675
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی بیان کرد:

تداوم پرقدرت جریان استکبارستیزی در دانشگاه‌ها

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: با هوشیاری دانشجویان خط استکبارستیزی همچنان در دانشگاه‌ها ادامه دارد و گفتمان «مرگ بر آمریکا» زنده است.

حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 18 آذرماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، گفت: با هوشیاری دانشجویان خط استکبارستیزی همچنان در دانشگاه‌ها ادامه دارد و گفتمان «مرگ بر آمریکا» زنده است.

وی افزود: ارتش رسانه‌ای آمریکا می‌خواست از مناسبت تاریخی ۱۶ آذر با روایتگری جعلی ـ از روزی که با مختصات ضداستبدادی و آمریکایی شناخته می‌شود ـ علیه آزادترین نظام منطقه و ضدآمریکایی‌ترین دولت در جهان (جمهوری اسلامی ایران) بهره برداری کند اما ناکام ماند.

آل هاشم، با اشاره به نامگذاری ۱۶ آذر به مناسبت شهادت سه دانشجو توسط رژیم پهلوی اظهار کرد: دشمنان باور داشتند که می‌توانند با هیاهوی رسانه‌ای و اقدام میدانی، ۱۶ آذر را مصادره کنند اما این اقدام چنان مضحک بود که با هوشیاری دانشجویان، مفتضح و رسوا شدند.

خطیب نماز جمعه تبریز با قدردانی از هوشیاری و بصیرت دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان تبریز برای خنثی کردن این توطئه دشمنان گفت: از همه دانشجویان که با هوشیاری خود به وظیفه دینی و ملی عمل کردند تشکر می‌کنم.

 وی همچنین با اشاره به اینکه این هفته دشمن فراخوان اعتصاب و تحصن کرده بود، ادامه داد: مردم به ویژه اصناف و بازاریان آرزوی دشمن را به کابوس تبدیل کردند و برخلاف کشور ما، اعتصابات در اروپا آغاز شده است و هر روز شاهد شکل گیری زنجیره‌ای از اعتصابات صنفی در اروپا و کشور‌های فرانسه و انگلیس هستیم.

وی با بیان اینکه کمتر از یک ماه تا پایان سال جاری میلادی و شروع سال ۲۰۲۳ باقی مانده است، یادآوری کرد: جنگ اوکراین همچنان ادامه دارد و تبعات اقتصادی آن نیز وضعیت بسیار دشواری را برای اتحادیه اروپا و حوزه یورو ایجاد کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه خطبه‌ها تصریح کرد: در اروپا روزی نیست که رسانه‌ها خبر از اعتصاب و اعتراض ندهند، اما آنچه نادیده گرفته می‌شود، استاندارد دوگانه غربی‌ها برای مقابله با اعتراض‌ها و آشوب‌ها است چنانچه غرب تعریفی که از اعتراض‌ها ارائه می‌دهد نه یک تعریف فنی و کارشناسی بلکه تعریفی منفعت گرایانه است.

وی افزود: برخورد آن‌ها با مقوله آشوب‌ها دوگانه و گزینشی است و آنها معتقد هستند که آشوب خوب و بد وجود دارد و آشوب خوب همسو با منافع غربی ها است، ولی اگر اعتراض در کشور‌های خودشان و علیه منافع دولت‌های خودشان باشد، بد است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اظهارات روسای کشور‌های اروپایی در چند روز اخیر در خصوص ضرورت برخورد سخت با اعتراضات صنفی خودشان اظهار کرد: این اظهارات با رفتار آن‌ها در مقابل آشوب‌های ایران نشان می‌دهد که یک استاندارد دوگانه را در این زمینه در پیش گرفته اند که باید تبیین شود.

وی همچنین با اشاره به روز جهانی خاک خاطرنشان کرد: خاک یکی از منابع طبیعی و مهمترین زیربنای تمدن هر کشوری است و مسیر پیشرفت از خاک فراهم می‌شود و برای تشکیل یک سانتی متر خاک حدود ۱۰۰ سال یا حتی هزار سال زمان لازم است.

آل‌هاشم همچنین با اشاره به فوت استاد «اسفندیار قره باغی» یادآوری کرد: جامعه هنری و هنردوست ایران، صدای ماندگار انقلاب و بزرگمردی از تبار فرهنگ و هنر را برای همیشه از دست دادند و این استاد موسیقی و آواز را نسل‌های دیروز و امروز با آواز و سرود‌هایی که مضون جنگ و انقلاب دارد می‌شناسند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آواز و آهنگ حماسی «آمریکا آمریکا مرگ به نیرنگ تو» این استاد در جان همه آزادیخواهان و استکبارستیزان وطن پرست نشست و ماندگار شد گفت: «قره باغی» نامی بزرگ و جریان ساز در عرصه هنر انقلاب است که با طنین پرشکوه خود بر وادی موسیقی ایران و دفاع مقدس و مهمترین و عظیم‌ترین رویداد‌های تاریخ کشور نقشی بی بدیل داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha