پرداخت ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات به خانواده‌های دارای چندقلو در آذربایجان‌شرقی
کد خبر: 4142980
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹

پرداخت ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات به خانواده‌های دارای چندقلو در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با بیان سیاست‌های کلی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از پرداخت ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به خانواده‌های دارای فرزندان چندقلو در استان خبر داد .

 فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان، فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی، امروز، دوم خردادماه، در جمع خبرنگاران، با بیان سیاست‌های کلی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اظهار کرد: در راستای سیاست‌های تشویقی افزایش نرخ جمعیت، برنامه حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو در اولویت سازمان بهزیستی کشور قرار گرفته و این حمایت‌ها در سال جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت. 

وی افزود: سازمان بهزیستی با هدف کاهش مشکلات خانواده‌ها و جلوگیری از پیری جمعیت، برنامه خدمات مستمری و غیر مستمری از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو را تهیه، تدوین و در دستور کار قرار داده است.

صحاف، با تشریح سیاست‌های راهبردی سازمان در حوزه فرزندآوری و جوانی جمعیت و حمایت جدی از خانواده‌ها از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال زایی و پرداخت کمک هزینه بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی اظهارکرد: در سال جاری ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای پایداری شغلی خانواده های چندقلو پرداخت شده است. 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: یک هزار و ۷۲۸ خانواده دارای فرزندان چندقلو با هدف توسعه عدالت اجتماعی و تأمین رفاه اجتماعی این خانواده‌ها و تسهیل حمایت و مساعدت چند لایه به آنها در استان زیر پوشش بهزیستی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون تعداد یک هزار و ۴۷۹ خانواده در آذربایجان‌شرقی دارای فرزندان دوقلو، ۲۴۸ خانواده دارای فرزندان سه قلو و یک خانواده دارای فرزندان چهار قلو از بهزیستی مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: تمامی پرداخت‌ها به خانواده‌های دارای فرزند چند قلو بر اساس بعد خانوار و تا پایان شش سالگی صورت می‌گیرد و سازمان بهزیستی با تقبل بخشی از هزینه‌های مالی خانواده‌های چندقلو در تسهیل رشد کودک و تربیت متوازن و متعادل چندقلو ها نقش ایفا می‌کند.

وی افزود: در مورد خانواده‌های دارای فرزند سه قلو به بالا، بدون در نظر گرفتن دهک درآمدی (براساس آخرین بخشنامه) می توانند از خدمات سازمان تا پایان شش سالگی بهره‌مند شوند و سایر خدمات ارایه شده شامل  خدمات مشاوره، تامین شیرخشک تا یک سالگی، کمک موردی مسکن و تسهیلات اشتغال برای خانواده‌های کم درآمد در دهک‌های یک تا سه برای این خانواده‌ها پیش بینی شده است.

صحاف ادامه داد: سازمان بهزیستی پس از ابلاغ قانون جوانی جمعیت، نسبت به تحت پوشش قرار دادن همه خانواده‌های نیازمند دارای فرزند دو قلو و بیشتر پشت نوبت دریافت خدمات از این سازمان اقدام کرده است که در این راستا، خانواده دارای فرزندان چند قلو تحت پوشش خدمات سازمان افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی، پرداخت کمک هزینه بهبود تغذیه به خانواده‌های دارای فرزند شیرخوار، ارایه دفترچه خدمات درمانی برای خانواده‌های دارای فرزند چندقلو، معرفی برای استفاده رایگان از حامل‌های انرژی ( آب، برق و گاز) و همچنین معرفی به بنیاد علوی و برکت برای مساعدت و حمایت های مالی را از جمله اقدامات اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی مطرح کرد.

انتهای پیام
captcha