معرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقی
کد خبر: 4215202
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۲

معرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، از معرفی برترین‌های چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر استان خبر داد و گفت: در این مسابقات در مرحله آموزشگاهی ۱۵۵ هزار نفر شرکت کرده بودند.

پناه علی حسین زاده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

پناهعلی حسین‌زاده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، از معرفی برترین‌های چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر استان خبر داد و گفت: در این مسابقات در مرحله آموزشگاهی ۱۵۵ هزار نفر شرکت کرده بودند که از این تعداد ۷۸ هزار نفر را دختران تشکیل داده‌اند که از این تعداد ۲۹۵ نفر به مرحله استانی راه یافته‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۱۰۰ نفر به مرحله کشوری که در استان مازندران برگزار خواهد شد به عنوان سفیر فرهنگی و سفیر قرآنی استان آذربایجان‌شرقی راه خواهند یافت. 

حسین زاده، ادامه داد: برگزاری مسابقات در حوزه قرآن، عترت و نماز که به عنوان ۳ منشور نورانی خداوند است بهانه‌ای می‌باشد تا بتوانیم در مسیر قرآن قرار گرفته و با قرآن انس پیدا کنیم چرا که اگر بتوانیم خودمان را با قرآن کریم هم جهت کنیم بدون شک دنیا و آخرت سعادتمندی خواهیم داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار کرد: تربیت قرآنی دانش‌آموزان یکی از تکالیف و وظایف اصلی و مهم آموزش و پرورش است و لذا در این راستا اگر بخواهیم دانش‌آموزان را به بهترین شکل ممکن تربیت کنیم باید یک تربیت تمام بعدی و تمام ساحتی داشته باشیم که در این خصوص باید این تربیت تمام ساحتی نیز زیر مجموعه ساحت اعتقادی و اخلاقی قرار گرفته و انجام بگیرد.»

وی تصریح کرد: امید است با انجام اقدامات صحیح و درست در این عرصه در مدت زمان بسیار کم شاهد بهترین دستاوردها توسط دانش آموزان نخبه قرآنی در سطح کشور و استان باشیم.

معرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقیمعرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقیمعرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقیمعرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقیمعرفی برترین‌های مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر آذربایجان شرقی

انتهای پیام
captcha