هدف گفتمان انقلاب اسلامی حرکت به سمت قدرت علمی و فناوری است
کد خبر: 4215234
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۲
رئیس دانشگاه تبریز:

هدف گفتمان انقلاب اسلامی حرکت به سمت قدرت علمی و فناوری است

صفر نصراله‌زاده، توجه به آموزه‌های وحیانی و قرآنی و اشراب آن در علوم مختلف را پایه و محرک تمام پیشرفت‌های علمی و فناوری ایران دانست و ابراز کرد: هدف گفتمان انقلاب اسلامی از حرکت به سمت قدرت علمی و فناوری تسهیل سعادت آفرینی بشر است.

صفر نصراله زاده، رئیس دانشگاه تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، صفر نصراله‌زاده، رئیس دانشگاه تبریز، امروز 23 اردیبهشت‌ماه، در ششمین اجلاسیه کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی امام خامنه‌ای در دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز، مشهد الشهدای دانشگاه‌های کشور است، گفت: دانشگاه تبریز تبیین اندیشه‌های قرآنی سکان‌دار نظام اسلامی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را رسالت خود می‌داند.

وی ضمن تقدیر از رویکردهای ارزشمند جامعه المصطفی در نشر گفتمان انقلاب اسلامی بر اهمیت بازشناسی اندیشه‌های قرآنی علمای اسلام تصریح نمود و ابراز کرد: منویات آموزنده راهگشا و حلال مشکلات امام خامنه‌ای بسیار موثر بوده، بزرگترین اهرم راهبری و پیش برنده و پیشران حرکت بزرگ علمی و فناوری در کشور مرهون توجهات ایشان است.

نصراله‌زاده، توجه به آموزه‌های وحیانی و قرآنی و اشراب آن در علوم مختلف را پایه و محرک تمام پیشرفت‌های علمی و فناوری ایران دانست و افزود: هدف گفتمان انقلاب اسلامی از حرکت به سمت قدرت علمی و فناوری تسهیل سعادت آفرینی بشر است؛ دانشگاه که کارخانه انسان سازی از رسالت بزرگی در جهت دهی به علم و عالم برخودار است.

رئیس دانشگاه تبریز ضمن اشاره به اهمیت توجه به دانشگاه حکمت بنیاد با بیان این که انسان سازی را عالمان حکیم می‌توانند دنبال نمایند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تولید ثروت و رونق تولید را از معروف‌های مهم دانسته، کسب علم و فناوری و تولید ثروت برای جامعه را یک معروف الهی که برخواسته از آموزه های قرآنی است می دانند.

وی تصریح کرد: در دانشگاه وظیفه داریم تا در راستای منظومه ارزشمند رشد علمی آرمان‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب را نصب العین قرار داده، پژوهش توام با تزکیه نفس را سرلوحه خود قرار دهیم؛ لذا تولید علم همراه به توجه به تزکیه نفس از بارزترین ویژگی های دانشگاه حکمت بنیان است.

وی در بخش پایانی سخنان خود کاربست آموزه‌های دینی و تعالیم قرآن در حکمرانی جامعه اسلامی را بسیار مهم و ضروری دانست و اظهار کرد: دانشگاه تبریز با میزبانی از ۲۱۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در ارتباط با جامعه المصطفی می‌تواند آثار ارزشمندی داشته باشد.

انتهای پیام
captcha