خانواده محوری بهترین راه پیشگیری از آسیب پذیری سالمندان است
کد خبر: 4215695
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰
معاون وزیر بهداشت:

خانواده محوری بهترین راه پیشگیری از آسیب پذیری سالمندان است

سعید کریمی، با بیان اینکه در این راستا باید جوانان در سنین مناسب، ازدواج و فرزندآوری داشته باشند، گفت: خانواده محوری بهترین راه پیشگیری از آسیب پذیری سالمندان است.

سعید کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سعید کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز، 25 اردیبهشت‌ماه، در دومین کنگره و وبینار بین‌المللی سالمندی سالم در تبریز، گفت: تعداد تخت‌های توانبخشی قبل از دولت سیزدهم فقط ۸۵ تخت بود که در دولت سیزدهم تعداد ۳۰۰ تخت توانبخشی به آن افزوده شده و این تعداد در حال توسعه است.

وی با اشاره به رونمایی از طرح رایگان شدن درمان کودکان زیر هفت سال و سایر طرح‌های حمایتی، خاطرنشان کرد: وقتی عارضه‌ای برای کودک ایجاد شود ولی درمان نشود، ممکن است سال‌ها در بدن او باقی بماند و مشکلات بسیاری را در زندگی آینده ایجاد کند.

کریمی، با بیان این‌که درمان افراد از دوران کودکی تا جوانی و سالمندی مورد توجه وزارت بهداشت است، افزود: سالمندان را به عنوان گروهی فعال در جامعه می‌دانیم که برای ما گنجینه هستند و در قرآن کریم نیز سفارشات بسیاری در زمینه سالمندی و احترام به پدر و مادر داریم.

وی در خصوص اقدامات وزارت بهداشت در حمایت از سالمندان، گفت: سند ملی سالمندی ابلاغ و لایحه حمایت از حقوق سالمندی نیز آماده شده است و برای تصویب به مجلس می‌رود.

معاون درمان وزیر بهداشت، با بیان اینکه استاندارد پیشگیری از زمین خوردن سالمندان به عنوان یکی از عارضه‌های منجر به مرگ این قشر نیز تدوین شده است، خاطرنشان کرد: ایران هنوز کشور سالمند نیست و ما در پنجره جمعیتی قرار داریم یعنی فرصت برای حفظ جوانی جمعیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این راستا باید جوانان در سنین مناسب، ازدواج و فرزندآوری داشته باشند، گفت: خانواده محوری بهترین راه پیشگیری از آسیب پذیری سالمندان است.

انتهای پیام
captcha