کد خبر: 4221077
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۱
سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی:

اقتدار نظام با حضور بیشتر مردم در انتخابات محقق می‌شود

تراب محمدی اظهار کرد: رسانه‌ها باید به نقش خود در ارتقای مشارکت مردمی عمل کنند زیرا اقتدار نظام جمهوری اسلامی در سایه حضور بیشتر مردم در عرصه انتخابات محقق می‌شود.

تراب محمدی، سرپرست استانداری آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، تراب محمدی، سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی، روز گذشته، 22 خردادماه، در نشست‌ رسانه‌ای رسم خدمت، با اشاره به تشکیل کمیته‌ها و هیئت‌های اجرایی و نظارتی انتخابات در استان، گفت: تعداد سه هزار و ۲۳۲ شعبه اخذ رأی در سطح آذربایجان‌شرقی فعال می‌شوند و اعضای شعب نیز مشخص شده‌اند و استان از نظر پشتیبانی و دستگاه‌های احراز هویت انتخابات آمادگی دارد.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی، آمادگی ۱۰۰ درصدی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دارد، اظهار کرد: رسانه‌ها باید برای حضور و مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند و هیچ مجری و متولی انتخابات حق ندارد به له یا علیه کسی صحبت یا رفتار کند یا از بیت‌المال و امکانات دولتی یک دستگاه اداری و غیراداری استفاده کند.

محمدی با اشاره به تأمین امنیت انتخابات آذربایجان‌شرقی و تشکیل ستاد امنیت انتخابات در استان، اظهار کرد: رسانه‌ها باید به نقش خود در ارتقای مشارکت مردمی عمل کنند زیرا اقتدار نظام جمهوری اسلامی در سایه حضور بیشتر مردم در عرصه انتخابات محقق می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: رسانه‌ها علاوه بر تلاش برای سلامت انتخابات، باید تمام مردم و اعضای ستاد انتخابات و طرفداران را به حفظ اخلاقیات توصیه کرده تا کاندیداها و هواداران آن‌ها را به مسیر درست هدایت کنند و به خاطر دنیای یک فرد، آخرت خود را خراب نکنند.

وی با بیان اینکه آماده دریافت پیشنهادات رسانه‌ها برای پیشرفت و آبادانی حوزه‌های مختلف استان است، گفت: رسانه‌ها بدون خروج از اخلاقیات باید نقاط قوت و ضعف مسئولان را بگویند.

محمدی اظهارکرد: مدیران دولت سیزدهم شبانه‌روزی برای تأمین رفاه مردم تلاش می‌کنند و رأی مردم در انتخابات پیش‌رو برایمان مهم است و به منتخب مردم احترام می‌گذاریم.

سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به وضعیت نیروگاه حرارتی تبریز و مازوت‌سوزی آن در زمستان، افزود: این نیروگاه، تکنولوژی قدیمی دارد و باید برای رفع معضل مازوت‌سوزی آن، نیروگاه جدید ساخته شود که سرمایه‌گذار آن نیز مشخص شده است اما تا زمان جایگزینی باید با پایدارسازی گاز در زمستان، مازوت‌سوزی را کاهش دهیم.

وی گفت: کارخانجاتی که بالای ۱۰ مگاوات مصرف برق دارند باید خودشان در جهت تولید برق اقدام کنند که در این زمینه تعداد ۴۸ کارخانه آذربایجان‌شرقی بالای هفت مگاوات مصرف برق داشته و سرمایه‌گذاری‌هایی انجام گرفته است.

محمدی با اشاره به شهدای خدمت و برگزاری تشییع و تدفین باشکوه پیکر این شهدا در استان، افزود: زندگانی شهدای خدمت، ساده زیستانه، صادقانه و توأم با مردم بوده و شبانه‌روزی برای خدمت به خلق‌الله تلاش می‌کردند تا اینکه مردم نیز با حضور با شکوه خود در مراسم این عزیزان، از آنها قدرشناسی کردند ما نیز باید نام و یاد این شهدا را در طول تاریخ زنده نگه داریم.

وی همچنین در خصوص برگزاری سلسله نشست‌های رسم خدمت نیز گفت: برگزاری این سلسله‌ نشست‌ها در کمیته سیاسی انتخابات استان برنامه‌ریزی و تدوین شده و اجرای آن برعهده اداره‌کل ارشاد و روابط عمومی استانداری بوده است که در این راستا با استقبال بالای اصحاب رسانه، جمعی از مدیران استان به ارائه گزارش عملکرد سه ساله خود پرداختند. 

انتهای پیام
captcha