کد خبر: 4221935
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۵
امام جمعه موقت تبریز:

عید قربان کلاس تربیتی الهی برای انسان است

حجت‌الاسلام مطهری‌اصل قربانی کردن را نمادی از دلبستگی و جلوه‌ای از ایثار مال در راه محبوب واقعی دانست و گفت: عید قربان کلاس تربیتی الهی برای انسان است.

حجت الاسلام مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری اصل، امام جمعه موقت تبریز، امروز، 28 خردادماه، در خطبه‌های نماز عید قربان، قربانی کردن را نمادی از دلبستگی و جلوه‌ای از ایثار مال در راه محبوب واقعی دانست و گفت: عید قربان، کلاس تربیتی الهی برای انسان است.

وی با بیان اینکه تمام کارهای انسان باید با اخلاص و در رضای خداوند متعال باشد، افزود: درس عید قربان، تسلیم محض در برابر خداوند است و حضرت ابراهیم(ع) الگوی بندگی، توحید و تسلیم در برابر خداوند است.

مطهری اصل در ادامه با تأکید بر اینکه شرکت در انتخابات وظیفه اساسی همه است، بیان کرد: در این انتخابات مردم باید با تحلیل ویژگی‌های نامزدهای انتخابات، فردی را انتخاب کنند که پایبند به ارزش‌های اسلامی باشد. نامزد اصلحی باید انتخاب شود که بتواند در مقطع کنونی نظام جمهوری اسلامی را در برابر دشمنان حفظ و ما را به قله سربلندی و سرافرازی در جهان برساند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اهمیت و تأثیرات انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: انتخابات در کشور ما چنان اهمیت دارد که حتی در سخت‌ترین شرایط و جنگ تحمیلی نیز تعطیل نشده و این موضوع از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه در این نظام حتی بالاترین مقام مذهبی و رهبری نیز به طور غیرمستقیم و از طریق منتخبان مردم در مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌شود، یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی ایران تمام مسئولان کشور با رای و نظر مردم بر آنها حکومت می‌کنند و این موضوع ناشی از ارزشی است که در قانون اساسی کشور با برگزاری انتخابات به مردم داده شده است.

مطهری اصل تأکید کرد: مردم باید از این امکان که قانون اساسی در اختیار مردم قرار داده استفاده کنند و سایر افراد جامعه را که انگیزه زیادی برای شرکت در انتخابات ندارند را برای استفاده از حق قانونی خود توجیه کنند.

امام جمعه موقت تبریز همچنین با اشاره به اعیاد اسلامی از جمله عید غدیر خم اظهار کرد: عید غدیر، عید ولایت و امامت است که از جایگاه بالایی در اسلام برخوردار بوده و باید جایگاه آن در جامعه بیشتر تبیین شود. اسلام بعد از توحید و نبوت، نعمت امامت و ولایت را برای مسلمانان ارزانی داشته و ما نیز باید با انجام وظایف خود در این زمینه این عید بزرگ را به‌صورت احسن برگزار کنیم.

انتهای پیام
captcha