راه اندازی نقاهتگاه 200 تختخوابی ارتش برای بیماران کرونایی در تبریز

راه اندازی نقاهتگاه 200 تختخوابی ارتش برای بیماران کرونایی در تبریز

نقاهتگاه 200 تختخوابی با امکانات اتاق معاینه، سی.پی.آر و تریاژ به همراه کارکنان پرستاری، پزشکی و خدماتی در مجموعه ورزشی امام علی (ع )ارتش واقع در خیابان قطران تبریز راه‌اندازی شد. هدف از راه‌اندازی این نقاهتگاه، پذیرش و دریافت برخی از بیماران کرونایی است که بعد از طی روال درمان، امکان ایزوله و قرنطینه در منازل خود را ندارند. با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تمامی اقدامات درمانی شامل اکسیژن تراپی، انجام دستور درمان‌ دارویی و... که برای بیماران کرونایی لازم است در این نقاهتگاه توسط پزشکان متخصص و پزشکان عفونی و ریه ارائه می‌شود.
السلام علیکِ یا فاطمه معصومه(سلام الله علیها)

السلام علیکِ یا فاطمه معصومه(سلام الله علیها)

هر ساله در ایام آغازین سال جدید مردم از اقصی نقاط کشور خود را به قم می‌رساندند تا سال نو را در جوار مضجع شریف حضرت معصومه (س) آغاز کنند اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار ویروس درب‌های حرم ناخواسته و موقتاً بسته شده و عاشقان کریمه اهلبیت علیهم السلام آن حضرت را از دور زیارت می‌کنند.
لبخند طبیعت در جلگه گیلان

لبخند طبیعت در جلگه گیلان

"بهار" فصل تولد طبیعت، جلوه‌گاه قدرت الهی و آغازگر پویایی و زندگی است. خروش رودها در جلگه و نوشدن مزارع گندم، جو و کلزا در دشت‌ها و همچنین شکفتن درختان در دامنه قله درفک، همه و همه بیانگر لبخند دوباره طبیعت و نویددهنده آینده‌ای روشن است که چشم هر بیننده‌ای را مجذوب عظمت و قدرت خالق می‌کند.
سیزده به‌در ۹۹ در مشهد‎

سیزده به‌در ۹۹ در مشهد‎

کسی به یاد نمی‌آورد که روز سیزدهم فروردین، تفرجگاه‌های مشهد را خلوت دیده باشد؛ این شهر زیارتی همیشه شلوغ ایران حالا به دلیل شیوع کرونا برای اولین بار خالی از خودرو و رفت‌وآمد است. از هشتم فروردین‌ماه سال جدید طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طرح فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز شد و فعلا تا ۲۱ فروردین ادامه دارد. یکی از تاکیدات این طرح محدودیت تردد خودروها در سراسر کشور است. این محدودیت در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تشدید شد. ماموران نیروی انتظامی برای تضمین اجرای طرح از ورود مردم به پارک‌ها جلوگیری می‌کنند و شهروندان مشهدی هم روز سیزدهم فروردین امسال را در خانه‌های خود ماندند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا زودتر شکسته شود.
روز طبیعت بدون میهمان در تبریز

روز طبیعت بدون میهمان در تبریز

در پی اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت های ترافیکی و ممنوعیت تردد خودروهای نقلیه در روز طبیعت خیابان های شهر تبریز خلوت ترین روز خود را در روز طبیعت طی سال های گذشته شاهد بود.
جشن روز طبیعت جهادگران در کنار بیماران کرونایی

جشن روز طبیعت جهادگران در کنار بیماران کرونایی

گروه های جهادی با حضور در بیمارستان علی اصغر(ع) شیراز، محل نگهداری بیماران کرونایی با توزیع آبمیوه های طبیعی روز طبیعت را جشن گرفتند.
روز طبیعت با چاشنی کرونا

روز طبیعت با چاشنی کرونا

علیرغم تأکید مسئولان وزارت بهداشت و مدیران استان قم مبنی بر عدم حضور مردم در روز طبیعت افرادی هم به این مهم توجهی نکردند و در خانه‌های خود نماندند و خطر ابتلا به کرونا رو جدی نگرفتند. امید که با رعایت اصول بهداشتی مردم، کرونا را شکست می‌دهیم و در آینده‌ای نزدیک طبیعت ایران زیبا مملو از مردم می‌شود.
رزمایش دفاع بیولوژیک در قزوین

رزمایش دفاع بیولوژیک در قزوین

رزمایش دفاع بیولوژیکی بسیجیان به یاد شهدای گرانقدر نظام سلامت در سالروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و اماکن عمومی و بلوک‌های تعیین شده سطح شهر قزوین، در وسعت گسترده، ضدعفونی و گندزدایی شد.
رزمایش دفاع بیولوژیک برای مقابله با کرونا ویروس در اهر

رزمایش دفاع بیولوژیک برای مقابله با کرونا ویروس در اهر

رزمایش دفاع بیولوژیک مدافعان سلامت و عملیات پاکسازی محیطی با همکاری یگان‌های تابع نیروی زمینی سپاه عاشورا و بسیجیان این شهرستان در قالب چندین دستگاه موتوری و خودرو با امکانات و تجهیزات پیشرفته در شهرستان اهر آغاز شد.
طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی شهر تبریز

طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی شهر تبریز

این روزها سراسر شهرهای ایران درگیر ویروس کرونا هستند و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور به شدت توصیه کرده‌اند، مردم برای در امان ماندن از این بیماری همه‌گیر و همچنین گسترش بیشتر آن در خانه بمانند و به مسافرت نروند. این گزارش مسدود شدن جاده‌های ورودی و خروجی استان آذربایجان شرقی در این روزها نشان می‌دهد.
1