کد خبر: 3861499
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
گروه اجتماعی - استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: تبریز پیشتاز حرکت‌های انقلابی و صف شکن در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی بوده و در اتفاقات اخیر نیز مردم این شهر یار دیگر نشان دادند که همچنان نسبت به آرمان های انقلاب پایبند هستند.

بریز پیشتاز حرکت‌های انقلابی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی امروز، 12 آذرماه در آئین تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی استان، گفت: امنیت، نعمت الهی است و همه باید برای حفظ و حراست از این نعمت الهی احساس مسئولیت کنند.

وی به پایین بودن نرخ اعتیاد در آذربایجان‌شرقی نسبت به میانگین کشوری و استان‌های هم‌تراز اشاره کرد و گفت: آذربایجان‌شرقی به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در معرض بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است و اگر هوشیاری مسئولان و همراهی مردم نبود امروز تصویر دیگری از این آسیب‌ها را در استان شاهد بودیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به اغتشاش‌های اخیر در تبریز و برخی از شهرهای کشور، گفت: مردم فهیم آذربایجان و تبریز از همان لحظه‌های اول، صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کرده و بار دیگر شعار «آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی» را ثابت کردند.

پورمحمدی، اعتراض را حق قانونی هر شخصی دانست و گفت: اعتراض مدنی با اغتشاش فرق دارد؛ آتش زدن اتوبوس و تخریب اموال عمومی و بیت‌المال، نشانه اعتراض نیست، چرا که مردم در تامین اموال عمومی نقش دارند و آتش زدن این اموال به معنای نادیده گرفتن حق و حقوق مردم است.

وی اظهار کرد: تبریز پیشتاز حرکت‌های انقلابی و صف شکن در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی بوده و در اتفاقات اخیر نیز مردم این شهر یار دیگر نشان دادند که همچنان نسبت به آرمان‌های انقلاب پایبند هستند.

پورمحمدی، تصریح کرد: بیش از 40 سال است که ملت ایران اسلامی، با تقدیم جان و مال خود از انقلاب اسلامی و آرمان‌های ارزشمند آن دفاع کرده اند و توطئه هدایت شده اخیر دشمنان را نیز با همین روحیه، خنثی کردند.

استاندار آذربایجان‌شرقی، همچنین به حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از تصمیم سران قوا در افزایش نرخ بنزین اشاره کرد و گفت: تدبیر حکیمانه و مدبرانه رهبر انقلاب، نقش بسیار مهمی در آرامش جامعه داشت.

در این آئین، سرهنگ محمد احمدی به عنوان فرمانده جدید مرزبانی آذربایجان شرقی معرفی و از تلاش‌ها و خدمات سرهنگ علی طاهری قدردانی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: