کد خبر: 3886218
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۸۴ نفر دیگر، شمار مبتلایان به این بیماری در آذربایجان‌شرقی به ۵۷۱ نفر رسید.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۵۷۱ نفربه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز شب گذشته، 27 اسفندماه گفت: با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۸۴ نفر دیگر، شمار مبتلایان به این بیماری در آذربایجان‌شرقی به ۵۷۱ نفر رسید.

وی با اشاره بر آخرین وضعیت شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۹ نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا در استان بستری شده‌اند که نتیجه آزمایش ۸۴ نفر مثبت شده است؛ یعنی ۵۰ درصد آزمایش‌ها مثبت بوده است.

صومی، با اشاره به اینکه تاکنون ۲۵۰ نفر در شهرستان مراغه به دلیل مشکوک بودن به کرونا بستری شده‌اند که نتیجه آزمایش ۵۷ مورد مثبت بوده است، افزود: سایر شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی نیز درگیر هستند و هر کدام بیش از ۴۰ مورد مبتلا به کرونا دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با بیان اینکه تاکنون ۵۸۵ نفر بستری در بخش کرونا داشته‌ایم، گفت: نتیجه آزمایش ۵۰ درصد این افراد مثبت است و مابقی با علائم ریوی بستری هستند که نتیجه آنها منفی اعلام شده و در عین حال احتمال مبتلا بودن آنها نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۲۲۰ مبتلا به کرونا در تبریز داریم، افزود: از این تعداد ۹۰ نفر نیز بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه با سامانه سلامت بیش از ۳۰ درصد بیماریابی شده است، گفت: امیدواریم با این روش کل جمعیت استان را از لحاظ بیماریابی تحت بررسی قرار دهیم.

وی بیان کرد: با بررسی انجام گرفته، به ازای هر محله بیشترین میزان مبتلاها احصاء شده است که محلات قراملک و مارالان دارای بیشترین تعداد هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: