کد خبر: 3887039
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: با مثبت شدن تست دو نمونه جدید طی 24 ساعت گذشته نمونه آزمایش کرونای 32 نفر از شهروندان اهری تاکنون مثبت اعلام شده است.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اهر به ۳۲ نفر/ مرگ در کمین استیعقوب میرزایی، مدیر شبکه بهداشت اهر در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، دو نمونه از نمونه‌های ارسالی در آزمایش تشخیص کرونا مثبت اعلام شده که در کل آمار قطعی ابتلای کرونا در اهر تاکنون به 32 مورد رسیده است.

وی افزود: موارد مشکوک بستری به 23 مورد و تعداد کرونامثبت‌ بستری در بیمارستان اهر به 17 مورد رسیده است.

میرزایی، اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از مردم بدلیل ترس از بستری طولانی در بیمارستان، علائم را جدی نگرفته و به مراکز بهداشتی و پزشکان مراجعه نمی‌کنند. ممکن است فردی که علائمی دارد، مبتلا باشد اما مقاومت بدنی اش باعث بهبودی شود و بیماری را به افراد اطراف خود از جمله پدر و مادر که شاید ضعف ایمنی داشته باشند، انتقال داده و موجب مرگ خاموش آن‌ها شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر، گفت: به مردم اعلام می‌کنیم که از بستری نترسید و حتماً در صورت داشتن علائم، به مراکز بهداشت مراجعه کنید. اولویت ما بستری نیست بلکه قرنطینه تحت نظارت است. علائم را در خود کتمان نکنید؛ این کار خطرناک‌ است و علاوه از مبحث بداخلاقی، فردی که علائم کرونایی را پنهان می‌کند شمول ذمه است و از لحاظ شرعی مدیون است که بیماری را به دیگران انتقال می‌دهد.

وی افزود: در مرکز بهداشت شماره یک شهری اهر امکانات آزمایش خون مستقر کرده ایم که در صورت مراجعه افراد با علائم مشکوک، براحتی از روی آزمایش خون آن‌ها مخصوصاً با مداقه روی میزان لنفوسیت و بالا رفتن التهاب و آیتم‌های مقاومتی بدن، ابتلا را تشخیص و قرنطینه تحت نظارت تجویز می‌‌کنیم. پس اگر علائم دارید نترسید و به مراکز مراجعه کنید‌.

میرزایی، اظهار کرد: مادران باردار و کسانی که بیماری زمینه ای ضعف ایمنی «آسم، دیابت، فشار خون‌ بالا و ...» دارند یا سالمند هستند، به شدت در خطرند و ابداً از منزل خارج نشوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر، تاکید کرد: تعداد موارد مشکوک اهر که در غربال‌گری تلفنی شناسایی شده‌اند؛ ده ها برابر بیشتر از موارد مثبت قطعی اعلام شده است. به زندگی معمولی با کرونا عادت نکنید این موضوع برای ما نگران کننده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: