کد خبر: 3887448
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هموطنان می‌توانند با نصب نرم‌افزار «مستر تریپ» با ۲۰۰ مسیر طبیعت‌گردی و ۵۲ روستای گردشگری استان آشنا شوند، گفت: از این طریق گردشگران می‌توانند سفر مجازی به جاذبه‌های استان داشته باشند.

طراحی نرم افزار «مسترتریپ» برای معرفی ۲۰۰ مسیر گردشگری آذربایجان‌شرقیاحمد حمزه‌زاده، مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر اینکه امکان بهره‌مندی مجازی از ظرفیت‌های گردشگری استان جزو اولویت‌های مهم این اداره کل در شرایط کنونی جامعه است، گفت: حوزه گردشگری هرچند در فضای حقیقی تعطیل شده و به رکود رفته است اما تلاش می‌کنیم فعالیت در فضای مجازی این حوزه را پیگیری کنیم.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور و به دنبال شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت انجام هرگونه سفر در سطح کشور، سفر مجازی به جاذبه‌های گردشگری و تاریخی یکی از مناسب‌ترین روش‌هایی است که به وسیله آن مردم می‌توانند با جاذبه‌های مختلف آذربایجان‌شرقی به طور کامل آشنا و برنامه سفر خود را پس از گذر از این بحران معین کنند.

حمزه‌زاده ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی و امکاناتی نظیر آپارات و پیام‌رسان‌های فعال موجود به معرفی جاذبه‌های فاخر تاریخی و گردشگری خود می‌پردازد. علاقه‌مندان می‌توانند در ایام تعطیلات اخیر و در خانه ماندن طی نوروز، سفری مجازی را در آذربایجان‌شرقی تجربه کنند و با فرهنگ، تاریخ، صنایع‌دستی و جاذبه‌های گردشگری این استان بیش از پیش آشنا شوند.

حمزه‌زاده با بیان اینکه هموطنان داخلی و گردشگران خارجی می‌توانند با نصب نرم‌افزار مستر تریپ (آقای سفر) که با همکاری میراث فرهنگی و بخش خصوصی طراحی و اجرا شده است با ۲۰۰ مسیر طبیعت‌گردی و ۵۲ روستای هدف گردشگری آذربایجان‌شرقی آشنا شوند، گفت: بدین طریق گردشگران می‌توانند مقاصد سفر آینده خود به آذربایجان‌شرقی را انتخاب کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی با قدردانی از مشارکت آحاد مردم در رعایت اصول بهداشتی و تعویق سفرها به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به اینکه گذر از این بحران تنها با قطع زنجیره انتقال نتیجه خواهد داد، امیدواریم در خانه ماندن طی تعطیلات جاری و نوروزی با جدیت از سوی مردم رعایت شود تا این برهه حساس را با کمترین مشکلات پشت سر بگذاریم.

وی افزود: بدون تردید با تقویت گردشگری مجازی در آذربایجان شرقی، پس از شکست ویروس کرونا شاهد گسترش هر چه بیشتر سفرهای هموطنان و گردشگران خارجی به استان خواهیم بود تا رخوت موجود در این صنعت نیز شکسته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: