کد خبر: 3900679
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: هنرمندان با تأسی از تفکر شهید آوینی که دفاع مقدس را در قالب روایت فتح در تاریخ ماندگار کرد؛ رزمایش جهادی مواسات و کمک‌های مؤمنانه را هنرمندانه به تصویر بکشند و در تاریخ ماندگار کنند.

هنرمندان رزمایش مواسات را با زبان هنر ماندگار کنندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز روز پنج‌شنبه، اول خردادماه در مراسم توزیع ۵ هزار بسته معیشتی اهدایی بنیاد مستضعفان به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) با تاکید بر الگوگیری از روش شهید آوینی، در رسانه‌ای کردن جهاد مقابله با کرونا گفت: آرزوی مقام معظم رهبری این است همچون شهید آوینی با گفتار و نوشتار و کارهای هنری و نمایشی، جزئیات این جهاد عظیم مردمی را به شیرینی روایت و آن را در تاریخ ماندگار کنید.

وی با تأکید بر ثبت، بازخوانی و روایت هنرمندانه این تلاش‌ها و فداکاری ملی افزود: زبان هنر یکی از راههای مهم و اثرگذار در تبیین ابعاد رزمایش مواسات است، از این رو از همه هنرمندان درخواست می‌کنم به تأسی از تفکر شهید آوینی کمک‌های مؤمنانه را به تصویر بکشند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با بیان اینکه آیندگان باید از این رزمایش درس بگیرند، گفت: هنرمندان با هر وسیله و هنری که در اختیار دارند شکوه این همدلی‌ها را در تاریخ ماندگار کنند.

امام جمعه تبریز، با تجلیل از رفتار متین و صبورانه ملت در تولید و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی و همچنین آماده سازی و توزیع بسته های معیشتی در مساجد، مدارس و دانشگاه ها گفت: سراسر آذربایجان در این روزهای سخت کرونایی تابلویی بی نظیر از حماسه همدلی و کمک های مؤمنانه مردم‌ خیر اندیش است.

وی گفت: مردم با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، خالصانه و عاشقانه و با تمام آنچه در توانشان بود مجاهدانه وارد میدان عمل شدند تا با کمک های مؤمنانه خود آلام دردمندان و نیازمندان قضیه کرونا را تسکین دادند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با اشاره به شخصیت شهید مرتضی آوینی گفت: این شهید والامقام شخصیتی بود که در انجام کار فرهنگی و رسانه‌ای و هنری خود، منتظر تأمین بودجه و امکانات نمی‌ماند بلکه به سرعت به تکلیف و وظیفه انقلابی و دینی خود عمل می کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، افزود: از دیگر ویژگی های ممتاز سید شهیدان اهل قلم، اخلاص و معنویت بالای ایشان بود که به خصوص در کارهای ممتازش از جمله مستندهای روایت فتح، تأثیر خود را به خوبی نشان می دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: