کد خبر: 3914174
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد آذربایجان شرقی گفت: طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در سطح کانون‌های مسجدی استان اجرایی می‌شود.

اجرای «طرح ملی سه شنبه‌های تکریم» در کانون‌های مساجد آذربایجان‌شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمد هادی‌نیا، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان امروز، 12 مردادماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در سطح کانون‌های مسجد استان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌منظور احیای کارکرد فرهنگی اجتماعی مساجد در محلات و همچنین تکریم و توجه به فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی و دینی محلات به‌ویژه خانواده معظم شهدا و ایثارگران «طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم» را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این طرح یک رویداد محله‌محور و خانواده‌بنیان است که با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و ملاحظه اقتضائات محلی با محوریت مسجد و ذیل نظر امام جماعت مسجد به‌همت کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد اجرا می‌شود.

هادی‌نیا با بیان این‌که طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم، از جمله فعالیت‌های رواق همدلی کانون‌های مساجد است، گفت: شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران، چهره‌های ماندگار، نخبگان و نوجوانان و جوانان ممتاز و ... در عرصه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، دینی و علمی محله در راستای تقویت سرمایه‌های اجتماعی از جمله اهداف طرح است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد آذربایجان‌شرقی‌ بیان کرد: الگوسازی برای نمازگزاران و اهالی محله به‌ویژه نوجوانان و جوانان با رویکرد تربیتی و اصلاح سبک زندگی، شبکه‌سازی و جریان‌سازی در عرصه‌های فرهنگی و دینی و ارتقای فرهنگ عمومی محله و رونق‌بخشی به نماز جماعت و جذب نوجوانان، جوانان و نخبگان به مساجد از دیگر اهداف پیش‌بینی شده است.

وی افزود: خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، معلمان، نخبگان، کسبه و خیران محل، مروجان ارزش‌ها و فضایل دینی، نوجوانان و جوانان ممتاز، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، خانواده موفق، مفاخر فرهنگی هنری، همسایگان و خادمان مسجد، مسئولان تأثیر‌گذار و مسجدمحور، گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی از جمله گروه‌های هدف طرح هستند.

هادی‌نیا با بیان این‌که طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در سطح تمامی کانون‌های مساجد استان اجرایی خواهد شد، گفت: نخستین برنامه تکریم روز گذشته به‌همت کانون نورالطریق مسجد آیت‌الله طالقانی با تجلیل از خانواده شهید محمد علومی اجرایی شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد آذربایجان‌شرقی‌ با بیان این‌که در امر تکریم از ظرفیت مناسبت‌های ملی و مذهبی استفاده می‌شود، گفت: اعتقاد داریم تکریم موجب ترغیب اهالی محله و نخبگان جهت حضور پررنگ در مسجد شده و منتج به همدلی بیشتر اهالی محله با محوریت مسجد می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: